Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírusgyanús a gépem, de egyik...

Vírusgyanús a gépem, de egyik antivírus sem talált semmit. Vigyem szervizbe? Vagy csak a hardver garanciás?

Figyelt kérdés
Pár hete hatalmas adatforgalom zajlik a torrent programomon keresztül (Vuze), akkor is, ha nem töltök semmit. ESET Smart Securityvel vizsgáltam a rendszert, majd Kasperskyvel, de semmi gyanúsat nem találtak. Pedig valami bűzlik Dániában... Mit tegyek? Érdemes szervizbe vinni átvizsgáltatni? Még érvényes a garanciám, de ilyen esetekre vajon kiterjed-e?...help :(
2009. aug. 3. 14:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mivelhogy P2P-ről van szó felhasználják a te sávszélességedet is a tartalom "szétosztására" ami Vuze esetében a HD minőségű videó.


[link]

2009. aug. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

a garancia csak a hardverre érvényes.


az hogy "szétcseszed" vlmi programmal, az a te hibád.


amúgy igen, az a probléma, hogy olyan programot használsz, amihez nem értesz. és abból is a legtrébbet.


utorrent vagy bitcomet használj.

2009. aug. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Miért fut a program,ha nem töltesz semmit?
2009. aug. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Merthogy ha már valamit letöltesz azt illik is visszatölteni. Ez a torrentezés lényege.
2009. aug. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

pontatlanul fogalmaztam. onnan vettem észre, hogy valami nincs rendjén, hogy jóval többet töltött le mp-enként (a tűzfal szerint is), mint amennyi az éppen töltött torrentek sebessége volt. olyan, mintha valami láthatatlant töltene LE. a feltöltés természetesen ment, osztottam, ami megvolt. kísérletképp leállítottam minden folyamatban levő töltést, és akkor is több 10 kb-ot szedett mpenként. régóta használom a progit, eddig normálisan működött.

köszönöm a válaszokat.

2009. aug. 3. 15:27
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

ezzel ellenőrizd milyen processek futnak:

[link]

kihez csatlakozik a géped illetve ki csatlakozik hozzád netstat:

[link]

esetleg ha mélyebben is bele akarod magad ásni a dologba:

[link]

2009. aug. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Próbáld megnézni így: Start/Minden program/Rendszereszközök/Rendszervisszaállítás, kapcsold ki a Figyelést. Aztán ereszd rá az Eset Smart Securityt vagy a Kasperskyt. Aztán ha megvan a "dög", kapcsold vissza a Figyelést. Lehet, hogy beleült a System Volume Informationba.
2009. aug. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

újfent köszönöm!

az "ereszd rá" az egész számítógépre szólt? mármint teljes ellenőrzést futtassak? vagy vmi konkrét részét vizsgáltassam?....

2009. aug. 3. 19:36
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljeskörű mélyvizsgálatot.
2009. aug. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

béna vagyok, a rendszervisszaállítás varázslóban nem leltem meg a "figyelést" -.-'

még próbálkozom...

2009. aug. 4. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!