Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik hardver okozhatja ezt...

Melyik hardver okozhatja ezt a problémát, notebook, fekete képernyő?

Figyelt kérdés
A laptopomat, amikor bekapcsolom fekete képernyő jelenik meg előttem, nem tudom,hogy melyik hardver okozhatja, ezt a problémát, van úgy amikor 1-szer-2-szer bekapcsol, de akkor is lefagy, az utóbbi hetekben egyszer bekapcsolódott úgy, hogy már ment is. Első dolgom volt,hogy a Memtestet lefutassam, a 2 memória közül az egyik rossz volt.Oké a rosszat kivettem, aztán kikapcsoltam a laptopot, bekapcsolom újra megint fekete képernyő jelenik meg előttem. Nem tudom, melyik hardver okozhatja ezt.Kérlek segitsetek!
2011. okt. 31. 09:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A gép maga megy, csak a képernyő fekete? Ha külső monitort kapcsolsz rá, akkor azon van kép?
2011. okt. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen a gép megy, de a képernyő fekete. Megpróbálom egy külső monitorral, hátha azzal megy. Mindjár visszairok, hogy ment-e.
2011. okt. 31. 10:01
 3/12 A kérdező kommentje:
A külső monitoron sincs kép, nem tudom, hogy mi lehet a hibája. Segitsetek!
2011. okt. 31. 10:10
 4/12 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben maga a gép el sem indul és gyakorlatilag bármi lehet a hibája. Régebbi gépeknél gyakori, hogy kontakthibásak lesznek az alkatrészek, megtörtnek a forrasztások, egyes gépeknek van is ilyen típushibája, pl. A Toshiba egyes szériái vagy a Lenovo régebbi szériák voltak híresek erről.


Próbáld meg a gépet úgy elindítani, hogy egyik-másik oldalát picit megnyomod vagy vidd a gépet melegebb helyre, sokszor ennek hatására beindul, átmenetileg. A tartós megoldás csak a kérdéses alkatrészek átforrasztása lehet.

2011. okt. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Elnézést az offért, de nekem is hasonló problémám van. Annyi az eltérés, hogy ha külső képernyőre kapcsolom rá, akkor működik. A notebook-on (Asus) nem látszik semmi. Most vettem pár napja. Mi lehet a baja?
2011. okt. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A te Asus-odon vagy az átvezető kábel tört meg, vagy a csövek égtek ki a háttérvilágításban (ha egy pillanatra van kép amikor bekapcsolod, akkor ez a szitu), vagy teljesen megdöglött a kijelző.


A leggyakoribb az átvezető kábel törése, próbáld meg mozgatni a kijelzőt, ha néha bevillan a kép, akkor kábel csere.

2011. okt. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Egyszer villant be mikor bekapcsoltam, azóta semmi. De az érdekes az, hogy tiszta sötét a kép, nagyon halványan látszik valami, ha megvilágítom lámpával akkor látszik, hogy be van kapcsolva.. Lehetséges ilyen probléma egy 2 napos notebooknál? Erre vonatkozik a garancia? Próbálom hívogatni a Notebook store-t, de nem veszik fel a telefont..
2011. okt. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen, ez tipikus vagy cső, vagy inverter probléma, de ha 2 napos a gép, akkor egyértelműen gyártási hiba.


Vidd vissza ahol vetted és újat kell adniuk, vagy a pénzt vissza. 3 napon belül ez így működik.

2011. okt. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Értem, köszönöm a válaszod. A probléma az, hogy csak egy hét múlva lesz alkalmam visszavinni, egyébként Szegeden vettem. Akkor is érvényes ez a feltétel amit írtál?
2011. okt. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt nem tudom mondani. A törvény szerint:


"Ha a vásárlást követő 3 napon belül történik a meghibásodás, és a hiba a rendeltetésszerű használatot akadályozza, a forgalmazó köteles az árut kicserélni."


Hogy egy telefonhívás elegendő-e akkor, ha csak később viszed vissza a gépet, arról fogalmam sincs.

2011. okt. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!