Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan törölhetném ezt a...

Hogyan törölhetném ezt a bizonyos rendőrség által küldött figyelmeztető vírust, ami a hírekben is benne van?

Figyelt kérdés

[link]


előre is köszönöm a tippeket


2012. okt. 20. 14:20
1 2
 11/13 anonim válasza:

Sziasztok!


Belefutottam én is a „Ransomware” vírusba. Itt találtok róla leírást a rendőrség oldalán:

[link]

Nekem így sikerült eltávolítani:

Csökkentett módú indításnál kifagyott, ezért elég trükkösen oldottam meg. :) Mikor újraindult rendesen a gép, akkor behozta a vírusos felületet, és semmihez nem lehetett hozzáférni, csak a Ctrl-Alt-Del működött, de a feladatkezelőt nem tudtam elindítani. Észrevettem viszont, hogy ha kijelentkezek, akkor egy pillanatra felvillan a háttér, mielőtt kilépne. Ezért az alatt az 1-2 másodperc alatt rákattintottam 5-6 különböző ikonra az asztalon. Erre bejött a force shutdown felület, ahol rákattintottam a cancel-re, és láss csodát, bejött az asztal, hozzáfértem végre a start menühöz! :)

Ezután letöltöttem a Malwarebyte szoftvert innen:

[link]

Telepítettem, lefuttattam a gyors scan-t, újraindítottam a gépet, és minden működött rendesen. Remélem tudtam segíteni.

2013. máj. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Nekem is bejött a Román valtozata, én nekem modem ki és visszakapcsolásával oldottam meg, mileőtt kikapcsolt volna a gépem.
2013. jún. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 TheMartin03 válasza:

Szia(sztok)! Először is, én is bekaptam ezt a vírust, és teljesen ugyanazok a jelenségek VOLTAK mind nálad. (kérdező)


Én azzal játszottam ki a vírust, hogy amikor bekapcsoltam a gépet, fehér ablak, rendőrség.


Na ezt játszottam ki azzal hogy: Ctrl+Alt+Del és kijelentkezés.


Aztán bezárta a fehér ablakot, de az Asztal előjött.

Na amit láttam, minden ikonra kattintottam és megkérdezte hogy biztos ki akarok-e jelentkezni.

100x kattintottam a Mégségre..

Aztán 1x sikerült az, hogy megmaradt az asztal.


Utánna Szedtem le a Malwarebytes-ot és azonnal megtalálta Gyors kereséssel is.

(Nekem pl. 3-t talált mind a 3-at ki is írtotta)


ÉS nem kell megijedni, amikor kéri, nyugodtan ujra lehet indítani már a gépet..


És ennyi...

2013. júl. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!