Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Egy igen furcsa vírust kaptam...

Egy igen furcsa vírust kaptam el. Eddig semmi jelet nem mutat, csak arról lehet észrevenni, hogy semmilyen vírusírtóval kapcsolatos web-oldalra nem enged fel. Van olyan megoldás, hogy ne kelljen újra telepítenem az op. Rendszert?

Figyelt kérdés
2009. aug. 11. 18:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Van egy megoldás.Ez a "Conficker" nevű vírus.Rengeteg gépet megtámadott de kilehet írtani. [link] ezt a prgogramot töltsd le majd futtasd le a teljes vizsgálatot.Ez kitisztítja ezt a vírust.
2009. aug. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 wheeler ***** válasza:
Esetleg Sality vírus. Én gépemnek is ez volt a baja, épp most irtottam le. Nem biztos, hogy a Sality csinálta, volt még rajta egy pár, de elképzelhető. Elég nehéz kiirtani.
2009. aug. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én tudtommal ez a vírus Win32/Conficker.AA vírus képzi ezt, hogy egy vírus oldalt se nyisson meg.Már egyre több vírusirtó képes tisztítani ezt a vírust.Ha amit először linkeltem nem jó, jelezz nekem és pl. e-mailen keresztül elküldök egy jó szoftvert ami garantáltan tisztítja ezt a vírust:D
2009. aug. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez a Win32 ConfickerAA (vagy más néven Downadoup) féreg. Részletes leírás (és letölthető vírusirtó) itt: www.eset.hu, jobb oldalon ESET Conficker Remover. Rendszergazdai jogosultsággal kell lefuttatni. Conficker leírása: [link]
2009. aug. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Itt is olvashatsz róla. [link]

Nekem egy netkávézóban kúszott fel a pentdrive-omra. Itthon viszont azonnal lecsapott rá az Eset Smart Security és betette a karanténba. Ott jó helyen van.

2009. aug. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Megköszönném, ha e-mailben küldene vki segítséget, ugyanis nemcsak a vírusírtók oldalára nem enged, hanem a Microsoftéra sem..:( Hálás lennék a közvetlen segítségért.
2009. aug. 13. 15:28
 7/12 anonim ***** válasza:
www.eset.hu-ra fel tudsz menni?
2009. aug. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem. Semmilyen vírusírtós oldalra, sem microsoft oldalra... Amúgy minden más rendben.
2009. aug. 14. 04:17
 9/12 anonim ***** válasza:
Hajaj, ezt a Windows-t újra kell telepiti. De előbb mentsd le a dolgaidat egy CD-re, aztán le kell törölni mindent és a vedd elő a telepítőt. Ha nem értesz hozzá, havert vagy ismerőst kérj meg rá. Kár vele szenvedni.
2009. aug. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Májusban velem is ezt tette a régi gépem, próbáltam a Letöltőközponttal is, csak éppen honnan tudjam, mit kell frissiteni? Azt a kódot jelezte, hogy tűzfal hiba. Aztán kiderült, hogy egy trójai (Myweb Search) volt az Office-ban. Azt a... vinyó is kész lett, 9 éves gép, nem mérgelődtem, vettem újat. Ha fiatalabb, újratelepitem, na de nem érte meg.
2009. aug. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!