Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Rakathatok fel spirált, vagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rakathatok fel spirált, vagy hurkot, ha császármetszéssel szültem? Az orvos szerint nem, de nekem ez olyan furcsa. Gyógyszert nem szeretnék szedni, az óvszer sem a legjobb megoldás. A hüvelytablettákban nem bízok. Egyéb ötlet?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 3. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
A 2 legjobb vedekezesi modszer az ovszer meg a fogamzasgatlo tabletta. Ha ezeken kivul mast valasztasz, joval nagyobb a teherbeeses eselye. Persze mazlis mindig lehet valaki, pl. van aki mondjuk 8ev alatt 1x sem esett meg teherbe megszakitasos kozosules mellett, de van aki meg mar 4 honap utan igen. Sajnos a vedekezes ugy altalanossagban veve egy nagy lutri. Nekem rendes, rendszeres, eloirasnak megfelelo gyogyszerszedes mellett volt peteeresem, csak vmi miatt nem repedt meg a tuszo, igy az erett pete nem szabadult ki, hanem cisztava valt. 2 menzim maradt ki (megvonasos verzes) es 2x voltam UH-on mert meg a doki is azt hitte, h. terhes voltam. Ja es a poen hogy meg o mondta (en legnagyobb meglepetesemre, bar tudom hogy egyik modszer sem 100%-os) halal nyugodtan, hogy nem szamit a rendes szedes sem, mert ugy is teherbe lehet esni. (Na mikor befejeztem azt a levelet, abba is hagytam a szedeset. Mi a granatnak mergezzem akkor magam, foleg h. a csaladban sok a trombozisos, embolias, visszeres dolog? Azota sem szedtem.... 6 evig szedtem, tobbet nem fogom. Inkabb a gumi. Bar nem ritkan mi is a megszakitasos modszert valasztjuk es nem vagyok ra buszke, csak megemlitettem.
2011. ápr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja az lemaradt, hogy neked szerintem azert nem ajanlja a dokid a hurkot/spiralt, mert hogy nem huvelyi uton szultel. Reszleteket nem tudok, mert nem vagyok nogyogyasz, de hatha lesz itt valaki, aki szinten csaszaros volt, mint te, es meg tudja neked mondani. Az orvosnal nem kerdeztel ra, hogy miert nem?


A huvelytablettaban, meg tarsaiban (kremek, kupok, huvelygyuru) en sem biznek. Bar nekem nem is lehetne semmilyen hormonalis cuccot hasznalom, tehat se tabletta, se huvelygyuru, se hormonalis spiral, stb.

2011. ápr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Először is, köszönöm, hogy írtál! Az már egyszer biztos, hogy gyógyszer mellett simán lehet terhes az ember. Diane35 mellett lettem terhes, és most vagy egy gyönyörű három éves fiam. :)) Ennyit a gyógyszerről... Már nagyon sokfélét kipróbáltam, de mindnek volt valami mellékhatása. Én sem vagyok rá büszke, de most mi is megszakítással védekezünk. De így azért nem az igazi. De óvszerrel sem lenne az. :( Az orvos is azt mondta, hogy a spirált azért nem lehet feltenni, mert nem tágult ki eléggé a méhszájam szülés közben. Nem tudom, hogy másik orvos mit mondana.
2011. ápr. 3. 10:34
 4/9 anonim ***** válasza:
A barátnőm császárral szült, és spirálja van. Szóval nem tudom :)
2011. ápr. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Akkor viszont lehet, hogy orvos kéne váltanom...
2011. ápr. 3. 10:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Az orvos nem hülye! Amit mondott, megmondta. Ezért más orvoshoz menni kva nagy hülyeség.
2011. ápr. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez nem az az orvos, akinél szültem. Ő lehet, hogy mást mondana. Csak ő fizetős...
2011. ápr. 3. 11:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Angliaban nem szult noknek, lanyoknak is felraknak spiralt, csak gondolom mas fajtat, vagy nem tudom. Magyarorszagon nem tesznek fel, legalabbis en idaig ezt hallottam a nok 90%-tol neten, ismerosok kozul, rokonok kozul. Azert nezz utana. (Amugy sajnos spiral mellett is teherbe lehet esni, de ez mar annyira lutri, hogy nem is erdemes emiatt idegeskedni. )(1. valaszolo voltam.)
2011. ápr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 JennyR válasza:

Én is császáros voltam és volt spirálom utána.

Persze nem közvetlenül utána, kb 2 év múlva.

2012. szept. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!