Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha adatlopó oldalaknak véletle...

Ingamer13 kérdése:

Ha adatlopó oldalaknak véletlenül megadjuk a bankkártyánk számát, a CVC kódot, a lejárati dátumot, e-mail címet, lakhelyet, akkor lehetséges a visszaélés? Tehát fel tudják törni?

Figyelt kérdés
Ha ésszerűen gondolkodunk akkor a válasz nem , mivel azért találták véleményem szerint ki a PIN kódot (Mastercard , nekem is ez van) hogy ne tudják feltörni. Tehát ha az utcán ellopja valaki tőlem a kártyát , ugyan 1-2 adat hozzákerül de azt nem tudja felhasználni, mert a Netbanking-hoz egy jelszó kell. (PIN kódot és online jelszót nem adtam meg soha sehol)

2012. nov. 2. 22:42
 1/3 tamasoft ***** válasza:
100%
Még fel sem kell törni. Ha online vásárol, példaként rendel 2000 db pizzát, ahhoz nem kell pin kód, de jelszó sem. Egy sima banki felületen tud fizetni.
2012. nov. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
értem, és gondolom ez nagy valószínűséggel előbb utóbb meg is fog történni ha nem tiltatom a számlám azonnal
2012. nov. 2. 22:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy érted a kártyát tiltatod le. A számlát magát nem igazán lehet. :)
2012. nov. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!