Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudom megvédeni az...

Hogyan tudom megvédeni az androidos okostelómon lévő adatokat, ha az össze van kötve egy PC-vel?

Figyelt kérdés

Az okostelón lévő adatok alapból védettek, de már jó ideje zavar, hogyha összekötöm egy PC-vel, akkor a PC-ről minden további nélkül hozzáférek a telómon lévő képekhez, és egyéb adatokhoz. Ha elhagyom a telóm, vagy csak mondjuk melóhelyen az asztalon felejtem, akkor ezt nyilván bárki más is könnyen megteheti.

Tudna valaki javasolni valami megoldást? Pl. rátenni valami ingyenes szoftvert, ami jelszót kér a PC-től ha összekötik vele, vagy esetleg más ötlet?

Előre is köszönöm a segítséget. :)



2013. jan. 23. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Ne tárolj rajta semmilyen adatot. Akkor nincs mit ellopni.
2013. jan. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát, a válaszod nem igazán volt hasznos.

Ennyi erővel a lakásomra sem kellene zár, csak ne legyen itthon semmi ellopnivaló, és a tolvajok hoppon maradnak. :D

2013. jan. 23. 13:22
 3/9 Golan Trevize ***** válasza:
Használj PIN kódos képőrnyőzárat.
2013. jan. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Használok. Ha rádugja valaki egy PC-re, a PC-n keresztül még mindenhez hozzáfér.
2013. jan. 23. 14:59
 5/9 Golan Trevize ***** válasza:
Nálam alapból nem látszik, kézzel kell mindig a telefonom bekapcsolni, minjárt megnézem, milyen beállítás ez.
2013. jan. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Golan Trevize ***** válasza:

Ez érdekes.

Semmi ilyen beállítást nem találtam, nekem minden egyes összekötés alkalmával engedélyeznem kell az USB mass storage használatát...


Milyen telefonod van?

2013. jan. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sony Ericson minipro, androidos oprendszerrel.

Nekem is felkínálja a telón, hogy telepítené a gépre a mittomén milyen progit, de ezt sosem teszem. Pc-ről simán hozzáférek a telón lévő adatokhoz.

2013. jan. 23. 19:49
 8/9 Golan Trevize ***** válasza:

A kézikönyve alapján:

Setting -> Sony Ericsson -> Connectivity -> USB Connection Mode


Itt valószínűleg a Mass Storage Mode (MSC) van beállítva.

Állítsd át erre: Media Transfer Mode (MTP).


Media file-okhoz így is hozzá lehet majd férni, de egyéb adatokhoz nem.

2013. jan. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy utána néztél. Hát, ez is több mint a semmi.

De elképzelhető, hogy nem is megoldható amit felvetettem.

2013. jan. 24. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!