Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Lehet keylogger a gépemen?...

Lehet keylogger a gépemen? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Kaptam az egyik ismerősömtől tegnap mailen egy csomó képet .zip fájlban. Kicsomagoltam, és a .jpeg kiterjesztésűek között volt egy .exe is. Nem kattintottam rá, az Avast antivírus sem jelzett semmit, de ma a gmailemre jött egy üzenet, hogy szokatlan helyről próbáltak bejelentkezni a fiókomba. :( Szóval ha a .exe fájl a képek között egy keylogger progi volt, települhetett a gépemre anélkül, hogy rákattintottam volna? Én nem gondolnám, de ez a gmailes üzi gyanús, mivel csak én használom a gépet, senki sem férhet hozzá, és "törhetetlen" a gmail jelszavam, 16 karakteres, tele számokkal kis- és nagybetűkkel meg spec karakterekkel.

2013. febr. 3. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem indítottad el, akkor elvileg nem lehet gond. Bár úgy hallottam régen, hogy JPG-be is lehet ágyazni EXE fájlt, de lehet ezt azóta szűrik vagy mittudomén.


De ami fontos: mindenképp változtass jelszót.

2013. febr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A jelszócsere mindenhol megtörtént, de ha már fent van a keylogger a gépemen, akkor nyilván hiába. :(

A .jpg fájlokat sem nyitottam ki, mivel volt köztük egy .exe is, és rögtön gyanús lett. Se a vírusirtó, se az online vírus scanner sem talál semmit, de ez a gmailes bejelentkezési kísérlet nagyon aggaszt, mivel egy csomó nagyon fontos adatot tárolok ott, és mindig is nagyon ügyeltem a biztonságra. Nem igazán szeretném újrahúzni a rendszert. :(

2013. febr. 3. 14:35
 3/3 belapus ***** válasza:

Február 4-én ingyen hozzájuthatsz ehhez:


[link]


Szerintem 1 éves licencet lehet kapni.

Az alábbi sem haszontalan program:


[link]

2013. febr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!