Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Trójai vírus, eltávolítottam?

Trójai vírus, eltávolítottam?

Figyelt kérdés

Ma egy program letöltésénél jelzett az AVG 2012,hogy trójait talált(azt már csak futólag láttam,de valamilyen típushoz,az volt írva,hogy reklám).Meg is szakította a letöltést,karanténba is tette,törölte is,utána csináltam rendszer visszaállítást.Perpillanat,hogy lekopogjam,jól működik a gép,bár mint,ha kicsit lasabb lenne,de lehet,hogy csak én reagálom túl.A kérdés érdemi része az lenne,hogy most akkor megszabadultam tőle?


u.i.:azóta futtattam általános víruskeresést és nem volt találat.


2013. febr. 5. 17:09
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja,még annyit,hogy azt meg lehet tudni,hogy a Vprotect nevű program eredetileg is a gépen volt,vagy csak rákerült valahonnan.
2013. febr. 5. 17:11
 2/3 anonim válasza:
Ez cyber-hipochondria. Nem, a vírusod nincs fent, és nem is települt fel. De ha ennyire izgulsz, akkor keress egy netes vírusadatbázist, és nézd meg hogy a vírusod (remélem tudod a nevét) milyen bejegyzéseket csinál a registryben. Aztán nyisd meg a registry-szerkesztőt és nézd meg, hogy van-e olyan bejegyzésed. Mellesleg tudod mi történik akkor, ha beszopsz egy trójait? A világon semmi. Semmi olyan, amitől ennyire kellene pánikolni. Nekem a múlt hónapban egy elég kemény vírus szétbombázta a windowsomat, és a funkciók fele nem működik (rendszer-visszaállítás, keresés, futtatás, asztal testreszabása, hálózati kapcsolatok beállítása stb) és a gépem ettől még megy. Nagyon kevés olyan vírus van, ami blokkolja a gépedet. pl rendőrségi vírus. De különben ha ennyire rettegsz, akkor töltsd le a kaspersky rescure discet, írd ki iso-ban egy CD-re és bootolj róla. Eltart majd 5-6 órán keresztül, de minden kicsiszol a gépből. Viszont utána számíthatsz rá, hogy a géped nem fog úgy működni, mint előtte, mert a vírusirtók általában törlik a fertőzött rendszerfájlokat, amik így értelemszerűen hiányozni fognak. Valószínűleg a mostani rendszerlassulásod is ezért van.
2013. febr. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm,csak zsír új a gép,és nem igen van ebben tapasztalatom,nem igen tudom mi ez,csak,ahogy utána olvastam a neten,ijesztő volt.Tehát,ha a vírusírtó törölte,más dolgom nincs,nem fog alkalmatlankodni,ugye?
2013. febr. 5. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!