Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Biztonsági mentés, de mivel?

Biztonsági mentés, de mivel?

Figyelt kérdés

Szeretnék komplett biztonsági mentést készíteni egy merevlemezem tartalmáról. Jelenleg két HDD van a gépemben, egy "A"(amiről készülne a mentés, ezen van az oprendszer és a programok) és egy "B"(amin tárolnám, ezen csak adatok vannak).


Olyan megoldást keresek, amivel el tudom végezni azt, hogy ha eljön a visszaállítás ideje, akkor kiveszem a két HDD-t a gépemből, beleteszem egy másik gépbe és annak az oprendszerén futtatom a programot, ami helyreállítja a teljes "A" winchester korábbi állapotát, úgy, hogy ha vissza teszem, akkor az oprenszer ugyanúgy működjön, bootoljon. Abban az esetben is ha az "A" winchestert cserélnem kéne, mondjuk mert meghibásodott, és egy új HDD-re végeztem a visszaállítást.


A fő szempont, hogy elszeretném kerülni az oprendszer újratelepítését a jövőben.



2013. febr. 6. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Van ingyenes is és fizetős is. Én a NortonGhost-ot használom XP-s korom óta. Én is elmentem a rendszerpartíciót egy másikra. Előnye, hogy baj esetén nem kell a vinyókat kivenni, mert a Nortonghost telepítőlemezéről be lehet bootolni és a visszaállítás 15 perc alatt meg van...
2013. febr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 csacsi2 ***** válasza:

Mivel nem írtad hogy free programot keresel-e ezért egy fizetőset ajánlok figyelmedbe!

Acronis True Image Home.

A teljes meghajtót lementi a program. Bootolva indul cd-ről de akár pendrive-ről is.

Ismertető:

[link]

teszt

[link]


A többiek mondanak majd ingyeneset is....

2013. febr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én is NortonGhost 15-öt használom.

ISO-ban keress rá torrenten, lehet vele hideg mentést csinálni...nem kell telepíteni.

2013. febr. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem kiemelni, hogy a "B" merevlemezt folyamatosan használom, tehát az nem megfelelő, hogy ha biztonsági mentés miatt újra kell formáznom azt, vagy particionálnom. Ezek egy fájlba készítik a mentést ugye?
2013. febr. 7. 11:47
 5/12 anonim ***** válasza:

Sem egyiket, sem másikat nem kell kivenni, átszerelni vagy formázni...

Igen, csinál egy nagy fájlt és abból állít vissza...

2013. febr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy ez is lehet kizáró ok, de azt írják, hogy a Norton nem fut win8-on. Nekem olyan kéne ami elfut rajta és lehetőleg ingyenes.
2013. febr. 7. 15:49
 7/12 csacsi2 ***** válasza:
Teljesen mindegy hogy mi fut min, ha teljes lemezképet állítasz vissza, az úgy is Boot -ról megy!
2013. febr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az igaz, de a partíció mentése windows alól baromira kényelmes és ilyenkor bizony WIN8 alól nem megy a NG.
2013. febr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az sem, amelyiket nem kell telepíteni? Ezt nem tudom elképzelni. Csak boot-olsz a lemezről, és mented a partíciót...

Visszaállítás szintén lemezről bootolva...

2013. febr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 csacsi2 ***** válasza:

Az sem, amelyiket nem kell telepíteni?

Én Az acronist ismerem jobban, azzal bootolva menthetsz és vissza állíthatsz. Önálló programként műkösik lemezről (pen drive -ről), de ha telepítve van a program, akkor egy láthatatlan fat partíciót hoz létre és a gép indulása előtt kiírja, hogy a program indításához nyomja meg az F11 -et és úgy indul.

[link]



[link]

[link]

2013. febr. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!