Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha kiszedem a vincsesztert a...

Ha kiszedem a vincsesztert a gépből és bedugom egy másik gépbe, megtudom nézni mi volt a windows jelszó?

Figyelt kérdés
Vettem egy laptopot és annyira megszerettem, hogy hónapokig be sem kapcsoltam az asztali gépem. Ezalatt az idő alatt elfelejtettem a jelszót. Hetekig szenvedtem, hogy mégis hogyan szedjem le az adatokat. Végül is sikerült úgy, hogy egy másik vinyóra Linuxot tettem, és így az adataim már biztonságban vannak, de szeretném megtudni mégis mi lehetett a jelszó? Mi miatt szenvedtem ennyit? Tudja valaki, hogy melyik fájl tartalmazhatja a jelszót,illetve hogy meg tudom-e egyáltalán nyitni?
2013. márc. 30. 06:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt a régi gépedben egyszerűen Hiren's boot cd-vel megoldhattad volna.


Beteszed a cd-t az bebootol és nem a windows jön be, hanem ennek a cd-nek a menüje. Ott van olyan lehetőség, hogy Recover Password, vagy password recovery tool (nem emlékszem pontosan), és az visszafejti neked a jelszavadat, sőt törölni is tudod, sőt átírni is át tudod.


De mivel a windowsod gondolom már lepusztítottad így nem igen hiszem.


Regystriben tudtad volna még megnézni, de az ott kapott kódot nemhiszem, hogy visszatudod fejteni általad értelmezhető formátumba.

2013. márc. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. A rendszer éppségben megúszta, és szereztem is egy pendriveről bootolhato hiren's bootot ami szépen szalad. Az már más kérdés, hogy nem tudom hogyan nézhetném meg vele a jelszót, de ezt majd egy új kérdésben taglakol, illetve he ebben is tudnál segíteni írj PV üzenetet.
2013. márc. 30. 22:01
 3/3 A kérdező kommentje:
2013. márc. 30. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!