Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A wifis laptop káros sugárzása...

A wifis laptop káros sugárzása hány centire terjedhet ki?

Figyelt kérdés
Kisbabám van,és árthat neki a laptop,mennyire tartsam tőle a gépet? Ha a wifit kikapcsolom és vezetékes netet használok az segíthet?Illetve ha a routerünk wifis,akkor az gáz lehet? Olyantól várok választ,aki ért hozzá,akik csak a paramamit látják bennem kíméljenek,köszönöm

2013. ápr. 5. 10:35
 1/4 P.O.C. ***** válasza:
Bár én férfi vagyok és tudományosan nem is bizonyított, hogy a Wi-Fi ártana. De attól én se tenném ki a gyerekem,közvetlenül mikrohullámoknak a helyedben. Nyilván minél közelebb vagy attól ártalmasabb lehet. Szerencsére minden Wi-Fi routeren kikapcsolható a rádió, és vannak vezetékes portjai is amin keresztül használhatod. Továbbá laptopon is kikapcsolható. De ezzel még koránt sem zártál ki minden elektro-szmogot az életedből.
2013. ápr. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez függ a routertől is.

A 802.11-es szabvány 2,4 GHZ-en sugároz. A jelerőségnek 100 mW teljesítménynek kell lennie az Európai Unióban( ettől még lehet kapni magyarországon 500 mW-os antennát, de az másra való)

Na már most az a 100 mW teljesítmény az nem túl sok. Mindenesetre a távolság négyzetével arányosan csökken a térősség.

Nézzük a routert:

Azonos teljesítmény mellett ha 4 méterre van a router tőletek akkor már csak 6,25 mW teljesítmény ér benneteket. A wifi amin netezel viszont ennek többszörösét kb 50-75 ad le persze függ a távolságtól milliWattot ad le. A sugárzás majdnem veszélytelen.

A mobiladók energiája nagyobb ennél. Így hiába használnál vezetékes netet a többletsugárzás nem lesz annyi, hogy pozitívabb hatással legyen.

2013. ápr. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Értem én az aggodalmat, de őszintén szólva fölösleges az ilyen fokú óvatosság.

Ha nagyon aggódtok, akkor ki lehet lőni a wifit a laptopban és a routerben és lehet kábelen használni, de egyrészt senkinek nem sikerült még bizonyítani a káros hatását, másrészt ennél sokkal több és nagyobb energiájú jel is van a mindennapi életben, mindenfelé.

2013. ápr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszi fiúk,akkor ezek szerint azért nem olyan nagy a veszély,megnyugodtam,köszönöm
2013. ápr. 5. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!