Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan lehet egyszerű irodai...

Hogyan lehet egyszerű irodai programmal begyűjteni kéretlen és veszélyes alkalmazásokat a böngészőkbe?

Figyelt kérdés

Foxit Reader, a gyártó weboldala, letöltés közben: Win23/Bundled.Toolbar.Ask veszélyes alkalmazás.

Magyar letöltőoldal: Win32/DownloadSponsor kéretlen alkalmazás.

Magyar letöltőoldal: Win32/ELEX.B kéretlen alkalmazás.

Az ESS6 résen volt, bevágta ezeket a karanténba.



2013. ápr. 12. 23:44
 1/7 A kérdező kommentje:

Enyhén szólva dühítő, hogy nem képesek a biztonsági rések felderitése után két hónappal sem lépni, értem ezt főleg a gyártóra.

[link]

2013. ápr. 12. 23:47
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy valami veszélyes vagy kéretlen alkalmazás, még nem biztos, hogy ténylegesen káros, csak meg van rá az esély, mert ismeretlen program, vagy sok negatív visszajelzés érkezett - a Toolbarokat nyilván senki nem szereti.

Ezzel nem tud mit kezdeni egy vírusirtó.

A kérdésed még mindig nem értelmes.

2013. ápr. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amikor feltelepíted a Foxit Reader-t, akkor megkérdezi, hogy felrakja-e az Ask toolbart.

Az alapértelmezett opció persze az igen, ami azért bosszantó, de én eddig mindig résen voltam, 6 év alatt még egy toolbart nem kaptam be, amit nem akartam.

Nekem a Windows Defender a Winamp telepítőt reklamálta meg hasonló okokból.

Az ingyenes programok kiadóinak is élnie kell valamiből, ezért rakják bele ezeket a szutykokat a programjaikba.

Amikor az Adobe Flash-t frissíted ott is felajánl valami MacAffe biztonsági ellenőrző izét.

2013. ápr. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy látszik, még letölteni se engedte a kérdezőnek az ESET, nemhogy futtattni. Ez pedig komoly fertőzésre utal (trójai vagy féreg).
2013. ápr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha belerakják, akkor azt fogják elérni, hogy a kutya se fogja letölteni, mert a védelem blokkolni fogja. Adobe Reader se kell, most keresek valami normálisat. Talán Sumatra-t.
2013. ápr. 14. 00:12
 6/7 anonim ***** válasza:
én és ovatos vagyok mégis a nod szerint van 11 fertözésem idáig avast 8 volt és ő nem is szolt rola
2013. ápr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ESET-NOD sokkal jobb, főleg valódi kóddal.
2013. ápr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!