Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy tudom ezt leirtani...

Hogy tudom ezt leirtani véglegesen (skypos vírus)?

Figyelt kérdés
Két napja valamelyik ismerősömtől beszedtem egy vírust(pedig nem kattintottam semmire), amit sehogyse tudok leszedni. Próbáltam internet kapcsolat bontást, meg vagy 8 féle vírusírtót de semmi. Elpusztul a fájl majd pár másodperc múlva megint ott van. Azt csinálja a vírus, hogy skypon(lehet máson is, de nekem csak skype van) küld egy üzenetet, hogy "Ez te vagy a képen?" és utána van egy link.
2013. ápr. 21. 15:46
 1/4 Zyzy0906 válasza:

Ezt próbáld:

1. Indítsuk újra a gépet csökkentett módban

2. Futtasuk a "regedit"-et (start menü/futtatás/ és írjuk be "regedit")

3. Keresük meg a HKLM/software/microsoft/windows/currentversion/runonce kulcsban a mshtmldat32.exe bejegyzést majd töröjük.

4. Menjünk a Windows\System32 könyvtárba és törüljük a következő fájlokat: wndrivs32.exe, mshtmldat32.exe, winlgcvers.exe, sdrivew32.exe

5. Menjünk a windows/system32/drivers/etc könyvtárba

Keresük meg a "file hosts" nevű fájlt

6. Nyissuk meg jegyzettömbben nyomjunk egy, ctrl+a-t és töröljünk mindent. Majd mentsük a fájlt és zárjuk be a jegyzettömböt.

7. Indítsuk újra a gépet.

2013. ápr. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi segített :)
2013. ápr. 26. 14:29
 3/4 anonim ***** válasza:
szeretnék egy tanácsot adni ne akarj rendszergazdaként nettezni és nem lesz ilyen
2013. ápr. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem netezek rendszergazdaként, be se jelentkezek sehova kb, skypról kaptam el a vírust egy ismerőstől, de köszi :)
2013. ápr. 27. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!