Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » S. O. S! Kémprogram van a...

S. O. S! Kémprogram van a gépemen! Hogy tudnám véglegesen törölni?

Figyelt kérdés

Szóval...

Tudom, hogy profi kémprogramot tettek a gépemre.

1., A kérdésem az az, hogy ha bekapcsolom a gépemet, akkor hallja is az illető, illetve látja is, hogy én ülök a gép előtt? (Nagyon erős a gyanúm, hogy igen.)

2., Ha ki van kapcsolva a gép, akkor is hallhatja, ami itthon történik? Vagy "csak" akkor, ha be vagyok kapcsolva?

3., Ha totál lepucoltatom a gépemet, és újratelepítek mindent, akkor 100%, hogy a vírus is törlődik?

4., Hogy lehet megakadályozni, hogy az illető ne tudja visszatenni a programot? (A gépemhez nem nyúlt, a "távolból" tette rá a kémprogramot).

Előre is köszi a segítséget!



2012. dec. 31. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:
A 3. pontban általad leírt dolgok megoldják problémádat nagy valószínűséggel.
2012. dec. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nos: a bekapcsolást észreveheti, nem hinném, hogy hangkártya mikrofonon keresztül, de erre lehet utasítás

Ha ki van kapcsolva akkor nem

Igen akkor 100% hogy eltűnik, ha vélsz akkor menj először a hibajavításba és üsd be ezt a két parancsot: fixboot és fixmbr. Majd ezután telepítsd újra.

4. Egy jó tűzfal kérdése az egész.

De ha nem script kiddy-ről van szó, hanem valaki írta direkt neked, akkor nem sokat tudsz ellene tenni. Előbb utóbb megtalálja az új tűzfal réseit is. Persze ehhez motiváció idő kell az illetőnek. Script kiddy esetén( aki leszedett egy ilyen programot és használja ellened), pedig egy más fajta tűzfal megoldja a problémát

Egy kérdés: Wifitek tikosítva van? Mert belső hálóból könnyen megoldja a bejuttatást. ha nem érdemes wpa2-tkip-re állítani, vagy jobbra. Külső hálóból meg szintén meg tudja csinálni csak akkor nehezebb, ha van router.

Érdemesebb a router tűzfal funkcióját is beállítani.

2012. dec. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves Zolex!

Köszönöm a hasznos infókat, bár az utolsó mondataidból nem sokat értettem...:)

De meg fogom mondani, annak, aki segít lepucolni a gépemet! :)

2012. dec. 31. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!