Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Rejtett fájlok megjelenítése...

Rejtett fájlok megjelenítése hogyan lehetséges, ha a mappa beállítás mindig visszaáll?

Figyelt kérdés

A kérdésem nem egy egyszerű megoldásra vonatkozik.


Igen, tudom van már ilyen kérdés, de nem kaptam megoldás onnan.

Anno csináltam egy rejtett fájlt képeknek a gépemen.

Most nem találom sehogy. Illetve végül is megtaláltam, de szeretném a probléma OKÁT megszüntetni, csak amit találtam a témában, nem igazán segít egy laikusnak.


A szitu:

1. A vezérlőpultban hiába állítom át a mappa beállításokban hogy a rejtett mappák láthatók legyenek, mert mindjárt vissza is vált.

2. A Total Commanderben megtaláltam a mappát, s a tartalmát át is mentettem egy rendes mappában, de ott sem láthatóak a képek.

Viszont Nero Photosnap Viewert használok, s az megnyitja őket (persze úgy, hogy van más kép is a mappában, azt nyitom meg, s utána a lapozgatással szépen láthatók is lesznek a rejtett képek is. Ezután simán a NPV-vel elmentettem mindet, szóval a képeket vissza tudtam nyerni.


Viszont találtam megoldást a vírus kiírtására, de gőzöm nincs mit kell csinálni, mert azt nem írták le az ilyen számtech analfabétáknak mint én.


Az igazi kérdésem a következő lenne: Mi ez, és hol találom a gépen, valamint hogyan tudom átállítani a megadott értékeket?

- idézet -

1 HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Explorer/Advanced/Folder/Hidden/SHOWALL alatt a CheckedValue=1 és DefaultValue=2 értékeinek így kell kinéznie.

Forrás: [link] és innen szedte a blogoló:

[link]



2013. júl. 9. 15:13
 1/1 coopper ***** válasza:

Szia.


Nem egészen tiszta nekem a dolog.


1. Most Te készitettél egy rejtett mapát, vagy virus készitette, mivel mindkettőről szó van a kérdésben.


1. Ha a mappa mindig visszaáll rejtett mappává, akkor szerintem még mindig aktiv a virus a gépeden és ezért nem sikerül a dolog. Próbálj virust keresni/irtani, esetlegesen ON line virusirtóval.


2. Totalkommanderben a rejtett mappán (a rejtett képeken) állva File - Attributum módositása és az összes pipát szed ki az ott lévő dolgok elől (Archiv, Csak olvasható, Rejtett, System).


Ezt elvégezni minden egyes rejtett fájlon (Kommanderben működik a kijelölés és aztán a Fájl-Attributum módositása, igy egyszuszra megvan az egész)


Sok sikert.

Üdv.

2013. júl. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!