Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Truecrypt vagy safeguard easy...

Truecrypt vagy safeguard easy "pre-boot authentication" teljes lemeztitkosítást szeretnék. A kérdésem, ha egy idő után meghal a windows, ami ugye nem ritka, akkor hogy hozom helyre?

Figyelt kérdés
Hogy mentem ki az adataimat egy titkosított partícióról, amire nem tudok bebootolni? Ugyebár bootos live cd-vel sem érek sokat, mivel a partíciót nem látom. Vagy pl. hogy telepítek új windowst format vagy partícionálás nélkül hogy az adataimat még viszont láthassam? Azt tudom hogy van valami rescue disk, de tudtommal az csak a boot authentication menüt hozza létre. Vagy visszafejti az egész vinyót?
2009. okt. 21. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Én szerintem a TrueCrypt tökéletesen megfelel, az adatmentés egy érdekes história ilyen környezetben, nem tudom.
2009. okt. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pedíg pont az lenne a lényeg. Egyszer már letitkosítottam az egész filerendszeremet, de bekaptam egy vírust, és a windows bekrepált, nem volt hajlandó bootolni, ebből kifolyólag az adataimat nem tudtam sehogysem megmenteni. Emiatt kérdeztem hogy van-e rá mód, hogy be merjem-e újra vállalni.
2009. okt. 21. 19:59
 3/4 anonim ***** válasza:
De miért kell feltétlenül lemeztitkosítás? Gondolom nem állami szintű adatok vannak rajta. A titkosítást egyszerűbben is meg lehetne oldani és akkor az adatmentés is meg lenne oldva.
2009. okt. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy csinálom, hogy az adatokról készítek időszakonként biztonsági mentést.


Egyik előzőnek: Mi szükség van rá? Elég ha a ellopják a notbook-ot és rajta van a teljes üzleti levelezés, pályázatok, árajánlatok stb...

2011. okt. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!