Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » TrueCrypt használat (? )

TrueCrypt használat (? )

Figyelt kérdés

Az oké, hogy létre tudok vele hozni többek között olyan állományokat, amik titkosítva vannak, de hogy lehet megcsinálni, hogy ezeket ne tudják letörölni?


Adott egy külső winchester, amin van egy X méretű rejtett partíció. Ez a rejtett HDD darab egyszeű fáljként jelenik meg a HDD-n, és ez a baj. Azzal hogy megjelenik, le is lehet törölni, ami ugye nem jó. Hogyan lehet beállítani -ha egyáltalán lehetséges- hogy kérje a jelszót, mielőtt letörölné?


2011. okt. 10. 18:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Én azt csináltam, hogy létrehoztam egy partíciót, majd töröltem a betűjelét. Nem jelenik meg a sajátgépen belül, és a rendszer is csak annyit lát hogy a szabad terület mennyiségéből levonódik a láthatatlan partícióé.

A trucrypt viszont a meghajtó mountolásakor látja hogy ott van valami, és csatlakoztatni is képes.


Persze ez is törölhető, de alapesetben nem látszik az eszköz, így aki nem keresne utána, nem tudná hogy ott van.


Te viszont egy titkosított fájlt hoztál létre, ami látható a rendszer számára. Két másik lehetőség is van. Az egyik, amit én csináltam, hogy egy partíciót titkosítasz, majd eltünteted. A harmadik pedig egy dupla tároló, aminél egy külső tárolóban van az egész rendszerpartíció, benne a titkosított partíció. Így ha valaki kényszerből megnyittatná veled ezt a titkos tárolót, csak a rendszert találná benne, míg te tudod hogy egy újabb szinttel lejjebb van az igazi dolog.


Ezek a módok (és a működési elv, használat) a program dokumentációjában le vannak írva, bemutatva a különbségeket és előnyöket is:

[link]

2011. okt. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a like :D
2011. okt. 10. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!