Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Facebook üzenet alapján a...

Facebook üzenet alapján a rendörség meg tudja az ip cimem?

Figyelt kérdés
A helyzet az,hogy az apródon áldozata lettem egy csalónak.A facebookon ujjabb sértettekbe botlottam,egy ilyen oldalon,és beszélgetni kezdtünk,eröszakoskodott hogy jelentsem fel én is a csalót.Mivel nekem csak 1700ft ról van szó,nem akarom a hosszu procedura miatt,elég gondom van igy is.Letiltottam az illetöt,mert már zavart.Egy másik profilról irt hogy ö leadta a rend9rségnek a felhasználó nevem,és majd ip cim szerint keresni fognak.Ez lehetséges?Hogyan?Csak ugy kiadja a szolgáltató,egyáltalán szabad ilyet hogy akaratom ellenére??

2013. aug. 20. 00:11
 1/8 anonim ***** válasza:
A rendőrség nem fog téged megkeresni azért, hogy jelents fel valakit. De egyébként visszakereshető lenne az IP-d az üzenet alapján a facebook adminjai segítségével.
2013. aug. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak foglalkozni vele nyugi. Egyébként az ilyen nagy külföldi cégek eljárása a magyar hatóságokkal is elég érdekes:D pl.: a Google még egyszer sem adott ki a felhasználójáról infot a magyar kormánynak szóval...
2013. aug. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elvileg lekereshető, de semmi értelme, mivel azt írsz a facebookon amit akarsz (najó, majdnem) szóval még ha meg is találnak, símán elhajthatod őket, senki nem kényszeríthet vallomásra, a rendőröknek meg nem ér meg ennyit a dolog. Szóval nyugi, ha nem akarsz belekeveredni, nem is fogsz.
2013. aug. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

1. lekérhető a regisztrációs és beléptetési adataid.

2. a rendőrség ez alapján nem fog téged megkeresni, esetleg ha mégis, tanúként fognak kihallgatni.


3." Google még egyszer sem adott ki a felhasználójáról infot a magyar kormánynak szóval..." hehe.

A google és a facebbok is adott már ki adatokat a felhasználóiról.

2013. aug. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen adott, de nem a magyaroknak. :)



"Elméletileg" meg lehet téged találni, de ehhez előbb a facebookkal kell felvenni a kapcsolatot, hogy adják ki az IP-det, majd azzal fel kell keresni a szolgáltatót, hogy adja ki az adatokat, hogy kinél volt az a cím és mikor.


Ennyi macerát a magyar rendőrök, még egy súlyos (gyilkosság, bankrablás stb) ügyében is kétlem, hogy vállalnának és nekiállnának...

Szóval emiatt most, hogy nem tettél feljelentést nem fognak semmit sem csinálni.

2013. aug. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

"Ennyi macerát a magyar rendőrök, még egy súlyos (gyilkosság, bankrablás stb) ügyében is kétlem, hogy vállalnának és nekiállnának..."


Pedig de...

Üdvözöllek a nemzetbiztonsági hivatal nevében is! :)

2013. aug. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
A fb már adott ki a magyar hatóságoknak, üdvözöllek a valóságban.
2013. aug. 20. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 pinkpancser ***** válasza:
Jelentsd fel! Bár jó ideig nem fog történni semmi, viszont a csalást kis értékre is büntetik letöltendővel. Főleg ha közben kapott felfüggesztettet is. Haver 2000ft-ért tett feljelentést, lóvét visszakapta és a csaló is kapott fél évet...
2013. aug. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!