Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy oldható meg egy iskola...

Hogy oldható meg egy iskola számítógépeinek ingyenes védelme? Van olyan ingyenes vírusirtó, amit szabad használni iskolai számítógépekre is? (Részletek a kifejtősben).

Figyelt kérdés

valamilyen okból kifolyólag a se a központ, se más nem támogatja anyagilag a számítógépek vírus elleni védelmét.

Tehát ami most van rajta fizetős, nem tudjuk meghosszabbítani.


Tudom, hogy vannak ingyenes vírusirtó programok, de azok otthoni, privát használatra vannak, nem?


Tehát ha ilyet telepítenék fel egy iskolában 60 számítógépre (nincs szerverünk...), akkor azért büntethető volna az iskola?


2013. aug. 26. 14:33
 1/6 Sombokor válasza:

Avast

Ingyenes és nem fogja a gépet.


Eset Nod 32 Anti Virus 6

Fizetős de azokat a vírusokat is kifogja amit más nem,és a veszélyes oldalakat is letiltja. Itt egy kód 2018-ig:

Username: EAV-75090258

Password: 8mpb84v58n

Expiration: 19/01/2018

2013. aug. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nyilván nem az a kérdező problémája, hogy ő nem tud magának keresni licensz kulcsot a neten, hanem az, hogy JOGTISZTÁN akarja megoldani, hiszen egy intézményről van szó.

Kérdező. Úgy tudom, hogy a Microsoft Security Essentials ingyenes, "csupán" jogtiszta operációs rendszerrel kell rendelkezni hozzá. Ez ugyan elég gyenge, mint vírusirtó, de legalább az. Ezt mint végső esetet javasolnám.


Próbáljátok ki ezt. Én úgy tudom ez teljesen ingyenes mindenkinek, nem csak magánszemélyeknek:

[link]

2013. aug. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!


A 2. válaszoló értette meg a kérdésem lényegét.


Érvényes licensz kódot én is tudok leszedni sokat, több, nagyon jó vírusirtóhoz is a netről. De az nem jogtiszta, így az intézményt nagyon megvágnák...velem együtt...


De köszönöm szépen a segítséget, a szándékot.



Második válaszoló!

Megnézem, amit ajánlottál. Az a vírusirtó mennyire "erős", mennyire fog meg vírusokat?

2013. aug. 26. 18:34
 4/6 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok. Őszintén szólva nincs vele tapasztalatom, nem is használtam még soha, de azt tudom, hogy kapott már díjat, mint a legjobb nyílt-forráskódú víruskereső. Én szerintem egy próbát mindenképpen megér.
2013. aug. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szaki2 válasza:

Clam anyit ér mint halotnak a csók.

MSE nem használható licensz feltételek miatt.

Comodo az egyetlen ami ingyenes és megengedi, hogy felrakd intézményi gépre. Sajnos azonban itt is van, de a 60 géphez szükséges már Management ami náluk se ingyenes.

Gépekre pedig egyénileg felrakva... Sokat fog kérdezni és nagyon bonyolult lehet.

Szerintem jobban jársz, ha veszel egy nagy levegőt és azzal elmondod igazgatónak, hogy kell valamit venni és pont.

2013. szept. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Azon már túl vagyok, hogy mondtam az igazgatónak.

De ha a központból nem adnak erre pénzt, akkor ő sem tud mit csinálni.

Éppen ez a probléma.

Ha kapnánk rá pénzt (mint ezelőtt), akkor nem volna problémám ez ügyben.

2013. szept. 2. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!