Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Szerintetek melyik vírusirtó...

Szerintetek melyik vírusirtó ad a legjobb védelmet a 3 közül-legújabb Eset havi kóddal rendszeresen frissítve, Avast, vagy Comodo Internet Security? Köszönöm előre is!

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy számítógép zseni, jelenleg Avastom van tavaly nov.óta, eddig még nem nagyon fogott semmit, ám nem is járok gázos oldalakra. Viszont a betöltésnél főleg amíg frissít, szinte semmit sem tudok csinálni, úgy belassít. Xp van a gépemen, 1,5 Gb RAM, 3 ezres Pentium proci (P4).

Gondolkodom az Eseten, mert azt olvastam, sokkal gyorsabb, s talán megbízhatóbb is. Havi kód meg elérhető internetről is. Laptopomon jelenleg is Eset fut, bár ez végtelenített verzió, még semmit sem fogott, ott viszont még ritkábban internetezek. Volt Comodo is nálam tavaly ősszel, de azt még lassabbnak találtam. Az Avastban még az a bosszantó, hogy minden műveletnél vizsgál, off-line is.



2013. aug. 21. 11:09
 1/5 Egerecske ***** válasza:

Az nem bosszantson hogy vizsgál, az a dolga. Bár ez is beállítás kérdés, mert asszem van benne olyan hogy minden fájlt vizsgál amit ép megnyitsz és amit a rendszer nyit meg, ez nagyon belassítja a gépet. Egyébként az ingyenesek közül pont az avast a legjobb,

Esetnek kevesebb erőforrásra van szüksége, na de hogy jobb ami a védelmet illeti ezt döntse el mindenki maga, olyan nincs hogy legjobb, max kiemelkedően jók, ezek inkább a kaspersky ,norton, stb kategória, de ezeknek is van hátrányuk.

Comodo Internet Security az egy teljes értékű védelmet biztosít, tehát nem csak vírusirtóról beszélünk ez már több mindent tartalmaz, azonban érdemes a védelmi programokat külön-külön összeválogatni, vírusirtó+ malware irtó+ tűzfal mivel nagyobb így az adatbázisuk mint egy Security-nak.

2013. aug. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem akarlak titeket elkeseríteni de az ingyenesek közül a legjobb a Microsoft Security Essentials, nármilyen meglepő is, legalábbis a gamer világban mindenki ezt használja.


Szart nem terhel, véd és el is lehet róla feledkezni.

2013. aug. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

MSE-t felejtsd el,leszerepelt rég.


A felsoroltak közt ESET-et ajánlóm magazinos kóddal,úgy eredeti lesz.Én is úgy használóm régóta,nincs rá panaszom!

DE Comodo internet secu is jó védelem,de az kicsit jobban is fogja a gépet.Pláne ha frissít..

2013. aug. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, igazán hasznosak, segítenek dönteni. Megpróbálom először beállítani az Avast-omat hogy ne minden fájl megnyitásnál vizsgáljon, ha továbbra is nagyon lassít, azt hiszem kipróbálom majd a magazinos kóddal az Eset-et is.

Egyébként tűzfal azért nem nagyon kell nekem, mert egy nagyon jónak tartott, TP Link TL-WR1043ND routerem van (ha jól emlékszem a típusra), azt hiszem az egyik legerősebb, és azt hallottam róla, hogy abban már eleve egy igen jó fizikai tűzfal is működik.

Még egyszer tényleg köszönöm Nektek a tippeket!

2013. aug. 22. 08:51
 5/5 anonim ***** válasza:

router ide vagy oda,tűzfal sose árt,sőt.

De ha ennyire nem kell neked,akkor nod32.. nem muszáj a tűzfalast használnod (ESET Smart.Secu-t)

2013. aug. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!