Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A laptopom mostanában 1-2...

A laptopom mostanában 1-2 hete néha-néha mondjuk naponta 1-2 szer váratlanul leáll. Mi lehet a baj? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Futtattam víruskeresést minőségi fizetős vírusirtókkal és ingyen letölthető átlagosokkal is de semmi....Annak esetleg lehet köze hozzá hogy a régi Fujitsu Simenens adaptere ( a gép márkája is ez ) elromlott és most egy Lenovo adapterről megy. De ez már régebben történt a probléma viszont csak nem rég jelentkezett.... Először egy játék (CrossFire Europe) közben lépett fel de akkor még megelőzte egy lila villanás. Most meg (kivéve ha Crossfire-vel játszanék mert ugye nem játszok vele ha ilyen problémás) Csak simán elsötétül még megy egy 5-10 mp-t és csend. leáll. Őőő ja és most költöztünk el egy régebbi házba ahol még csak 230 v-ot bír ki a biztosíték és néha van áram-ingadozás... ( a laptop ez utobbitól függetlenül áll le mindig más időpontban ) Ennek lehet köze hozzá? mármint az áram problémának? Ja és a sima leállás ( nem a lila villanásos ) csak a költözés után következett be. És még valamai : napi 6-7 vagy több órát van használva a laptop mert én, az öcsém játszunk rajta (fejenkén 3-3 órát) és anyám meg dolgozik ha hazajön szal elég sokat van használva de csak lazább játékokkal pl Minecraft vagy az én esetemben 2002-2005 évjáratú szimulátorok vagy éppen csak böngészek a neten... Pls help mert egyre gyakoribb a leállások száma:(

2013. aug. 30. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézd meg, hány fokos a procid! Erre vannak rendszerdiagnosztikai programok, pl. Aida. Túlmelegedés is okozhat leállást.

Ha laptopról van szó, fontos, h kemény felületen használd, különben elzáródhatnak a szellőzőnyílásai, és amiatt is túlmelegedhet.

2013. aug. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Átlagban 47 fokos. Ezt én melegnek tartom írtam is ki egy kérdést rá de azt mondták normális... De van hogy 40-44 fokon áll le. A kemény felületet hogy érted? én úgy csinálom hogy könyveket rakok mind a 4 sarka alá hogy bejusson alá a levegő + még alá rakok egy ilyen laptophűtőt ami alulról fújja rá, és keveri is alatta a levegőt.
2013. aug. 31. 09:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez teljesen jó hőmérséklet, akkor nem ez a baj. Ahogy használod, az is teljesen jó. Még az aksira v annak a csatlakozására tippelnék.
2013. aug. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!