Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az hogy ha valaki interneten...

Az hogy ha valaki interneten keresztül ( nem router wifijét, wifijén keresztül ) feltöri a számítógépemet okot ad arra hogy felhasználónevet és jelszót kelljen változtatni az ADSL internet hozzáférésemen?

Figyelt kérdés

2013. okt. 7. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel ADSL-Internetről van szó, és routerről, ez esetben a router csatlakozik a szolgáltatótóhoz PPPOE-protokollon keresztül a szolgáltatótól kapott felhasználónévvel és jelszóval.


Ha tehát a routerbe nem sikerült bejutni a támadónak, az ADSL-jelszó megváltoztatása szükségtelen.


Viszont:

- a router WIFI-interfészének levédése WPA2-autentikációval, hosszú jelszóval, AES-titkosítással

- a számítógépen az eredeti operációs rendszer mellé, rendszeresen frissített víruskereső, bekapcsolt tűzfal

erősen javallott

2013. okt. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nos ez most azért jutott eszembe hogy kitegyem mert 1 - 1,5 éve "feltörték" a gépem akkorjában egy SMC-típusú routerem volt és teljesen ki volt kapcsolva rajta a wifi... csak vezetékkel voltak a gépek rákötve és olyat csinált az egyik gép hogy windows 7 alatt wisszaváltott egyszerű színösszeállításra és a kurzor elkezdett magától menni meg megnyitni dolgokat... és akkor én gyorsan ki is húztam a kábelt a routerből... majd beszóltam a szolgáltatónak.. és mondták h igen látják... valóban feltörték a gépemet... de csak annyit lehet tenni hogy megváltoztatjuk az internet hozzáférésem jelszavát és felhasználónevét... aztán egy jóideig nem is volt gond de most meg megadta magát a router... össze is vesztünk emiatt a szolgáltatóval... az egész történet lényege annyi hogy lassú volt a net szaggatott meg minden... és ők ezt a routerre fogták... holott akkor is rossz volt ha közvetlenül a modemből ment a gépbe a net... ( még a garantált sávszélesség fele sem volt meg azaz 30 KB/s alatt volt ) és akkor összevesztünk velük eléggé telefonon hogy a routernek semmi baja meg minden meg át is vittem egykét ismerőshöz akik másik szolgáltatónál vannak és ott nem volt semmi baja... órákig ment szakadás nélkül itt meg 10 percenként megszakadt... aztán hogy ez a beszélgetés megvolt még tán 10 perc sem telt el helyrejött a net... de egy idelye megint hülye... aztán most szolgáltatót váltottunk és a router nem jó... pedig előtte jó volt... most meg már haveroknál sem jó ahol jó volt... max 9-10 megabitet bír el... ez felett eldobálja a netet... és én arra gyanakszom hogy a szolgáltatóm csinált valamit... mert az a router amit állítólag feltörtek az is ezt csinálta... egy adott sebesség felett eldobálja a netet meg ami most van max 9 - 10 megát bír el... az felett eldobálja a netet...
2013. okt. 7. 15:58
 3/3 A kérdező kommentje:
most tplink routerem van... feszültségvédős elosztóra van kötve minden... ha olyan idő jön vagy elmegyünk itthonról.. akár egy fél órára vagy órára akkor áramtalanítom... szerintem kizárt hogy csak úgy magától beadná a kulcsot...
2013. okt. 7. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!