Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírus probléma, adna ötleteket...

Vírus probléma, adna ötleteket valaki?

Figyelt kérdés
Letöltöttem a netről egy számot, akkor jelezte a vírusirtó, hogy fenyegetést észlelt. Azt hiszem azóta is ez lehet a problémám, ugyanis kedden teljesen megadta magát a laptopom, a net nem akart bekapcsolni, a vírusirtó le lett tiltva, még belemenni sem tudtam. Elkezdtük újratelepíteni, viszont egyszercsak helyreállt minden, a vírusirtó megjelent a tálcán, a net is működött rendesen, így mégsem lett újratelepítve. Azóta működik minden, viszont szinte minden oldalon kis ablakokat dobál ki nekem, amiket eddig nem tett. Most is ahogy be akartam jelentkezni ide, a felhasználónévre kidobott egyet, hogy én vagyok a 100. látogató és nyertem, vagy menjek amerikába dolgozni.. Nagyon zavaró, mert pont a legrosszabb helyekre rakja, és félek, hogy véletlenül rákattintok egyszer. A beállításoknál ki van pipálva, hogy előugró ablakok letiltása, mégis megkapom. Ez a vírus miatt lenne? Tudom, hogy újra kéne telepíteni ezt az egészet, de a jövőhét végéig nincs rá lehetőségem.
2013. okt. 11. 11:15
 1/5 belapus ***** válasza:
Esetleg próbáld ki a NOD online szkennerét, futtasd le a Malwarebytes-ot vagy a SpyBotot.
2013. okt. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kell feltétlenül újratelepíteni. Vannak nagyon jó antivírus szoftverek, amikkel jó eséllyel leküzdhető a fertőzés.


Aztán pedig el kell gondolkodni azon, hogy nem éri-e meg az adataid biztonsága havi egy doboz cigaretta árát...? Kb. ennyibe kerül egy professzionális biztonsági szoftver, ami teljes körű védelmet nyújt.

2013. okt. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első: Ezermillió hálám, lefuttattam, talált 5 fertőzést, és most úgy tűnik, hogy jó lett. Nagyon-nagyon szépen köszönöm! :)


Második: Nem szokott baj lenni a vírusokkal, próbálom kerülni az olyan oldalakat, vagy email-eket, most dőltem csak be egy ilyennek.:( Köszönöm neked is.:)

2013. okt. 11. 15:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Te tudod. De ez mindig arra emlékeztet, mint amikor azt mondja valaki, hogy velem nem történhet baleset, mert óvatosan vezetek. Sajnos az nem mindig elég...
2013. okt. 12. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, tudod az emberek mindig a hibájukból tanulnak.:/ Addig nem lépnek, míg be nem következik a baj, viszont utána már lehet, hogy késő.. Egyébként egyetemista vagyok, úgyhogy jelenleg azt kell mondanom, hogy nem éri meg nekem egy cigaretta áráért sem, mert ott spórolok, ahol csak tudok (és igen, mielőtt megkérdeznéd, nem dohányzom, és jó, ha havi egyszer elmegyek bulizni, szóval nem szórom a pénzt.) Majd esetleg később meggondolom.:) Köszönöm a válaszod.:)
2013. okt. 12. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!