Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » FB-n csináltam egy álprofilt,...

FB-n csináltam egy álprofilt, és elküldtem a francba elég csúnyán egy emberkét büdös k*va stb. Emiatt ha feljelentést tesz az illető, akkor kinyomozhatják az IP címet? Hamis adatok voltak megadva fb-n, már megbántam!

Figyelt kérdés
2013. okt. 13. 12:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem azt fogja nézni, hogy vajon a város az-e amit megadtál, hiszen bárki bármit írhat. Ha a saját IP-címedet használtad, az akkor is hozzád fog tartozni ha hamis nevet adtál meg. Feljelentés esetén a rendőrség elkérheti az üzemeltetőktől az IP-címet, abból mennek tovább a szolgáltatóhoz, ahol már biztos nem hamis adatok lesznek megadva, hanem a szerződő fél hivatalos adatai, ahol már gondolni lehet hogy a családból csak a kis hülye Ferike lehet aki azt hitte bármilyen jogsértést elkövethet, mert az interneten annak adja ki magát akinek akarja.
2013. okt. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Akkor várható valami féle retorzió?:(

Ajj, de megbántam pedig..:S

2013. okt. 13. 12:54
 3/13 anonim ***** válasza:

Ezt senki nem fogja tudni megmondani, mert nem látunk bele abba hogy mi történt, hogy a másik fél hogyan viselkedik.


Tegyük fel a legrosszabbat, hogy feljelentenek: ha még fiatalkorú vagy, én elmondanám a szülőknek mi történt, ne érje őket meglepetés. A megbánás bár enyhítő körülmény, attól még nem mentesít semmi alól. Naná, hogy mindenki megbánja utólag, főleg hogy azzal mentse magát és kevesebb büntetést kapjon.


Te pedig így is - úgy is tanultál az esetből. A mostani és következő generációnak már természetesen az internetes zaklatás elkövetése, azt gondolják hogy egy álnév mögött bárkinek bármit mondhatnak következmények nélkül, holott ugyanúgy el lehet a neten is bűncselekményeket követni, mint szemtől szemben.

2013. okt. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

hát most múltam el 18...szóval nagykorú vagyok...:S

de a szolgáltató is puszira nem biztos, hogy kiad adatokat a rendőrségnek nem? Mert ők is félnek attól, hogy a felhasználó pert indít ellenük,nem?

2013. okt. 13. 13:10
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem egészen. Ha feljelentenek akkor elindul egy nyomozás. A rendőrség nem megkérdezi a szolgáltatót hogy ki akarják-e adni egy előfizető adatait, hanem az IP birtokában egy bírói utasítás alapján kötelezik rá.


Itt neked nincs beleszólási jogod, nem mondhatod azt hogy nem járulsz hozzá. Ilyen gondolatmenet alapján bármilyen bűncselekmény bizonyíthatatlan lenne, mert csak azt mondja az elkövető hogy nem szeretné hogy kiderüljön valami és akkor megállt minden.

Holott pont az történik, hogy például lefoglalják az elkövetés eszközét és majd szakértő vizsgálja a körülményeket.

Egyszerű példa: házkutatási parancs. Hiába mondod azt hogy nem mehetnek be a házadba (magántulajdon), egy felsőbb utasítás alapján a rendőr akár erőszakot alkalmazva is bemegy, és rád törik az ajtót ha megakadályoznád.

2013. okt. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Akkor minden attól függ, hogy tesznek-e bejelentést?


És...ha vki tesz ismeretlen tettes ellen feljelentést, akkor mennyi idő az, amire házhoz jön a levél, vagy ilyesmi?

Am. a magyar rendőrség egy ismerősöm szerint nem veszi komolyan az ilyen dolgokat, csak ha zaklatás lenne...

2013. okt. 13. 13:39
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]


Itt egy lista mi tartozik a zaklatásba, ezek büntethetőek.

Nyilván nem küldenek börtönbe érte, általában közérdekű munka vagy pénzbüntetés a büntetési tétele, hacsak nem valósult meg súlyosabb cselekmény:

[link]


Mivel nem ismert az üzenet, nem lehet megmondani hogy milyen tételt sértett esetleg a tartalma. Utánaolvashatsz, összehasonlíthatod hogy történt-e olyan dolog említése ami büntethető.


Az sem mindegy hogy személyes üzenet volt vagy mindenki láthatta, az internet nagy nyilvánosságnak számít, az előtt elkövetett jogsértés pedig súlyosbító körülmény.

2013. okt. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
személyes volt az üzenet...és csak 1 ment el, több nem..tehát nem zaklattam... és nem is fenyegettem, hanem konkrét tényeket tudattam vele, hogy ő egy **** és hagyjon békén minket...mert velem gyűlik meg a baja, kb ennyi volt a lényege..de nagyon megbántam már!
2013. okt. 13. 14:01
 9/13 anonim válasza:
Ennyiért ha fel is jelent, akkor sem fog törődni vele a rendőrség, maximum annyit mond hogy nem történt bűncselekmény, mert se zaklatásnak, se másnak nem minősül még. Az már egy másik kérdés, hogy a csajszi valószínű sejti, ki vagy, nem? Ha nekem írogatna egy frissen regisztrált, hogy hagyjam békén, akkor csak az írhatja, akit még nem hagytam békén, nem?:D Hiába álnév, meg mittudomén.
2013. okt. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hát elég csúnya dolgokat írtam neki...trágár módon...meg arra kértem,hogy hagyjon békén...és tényleg csak neki lett címezve, de többet eskü soha senkinek nem írok ilyet....és igen nem is állt a levélben fenyegetés, hogy meg leszel verve stb....

csak csúnyán közöltem vele tényeket...ilyen sztem naponta 100*or történik emberek között is...

csak hát igen..face-to face kellett volna intézni ezt, de azért megnyugodtam most picit...mert tényleg megbántam!

2013. okt. 13. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!