Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha a vírustotal nem talál...

Ha a vírustotal nem talál vírust, akkor az lehetetlen hogy vírusos legyen?

Figyelt kérdés
2013. okt. 25. 00:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Használj normális vírusírtót, ne látogass veszélyes oldalakat, és akkor nagyjából biztonságban lesz a géped.
2013. okt. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy új vírus megalkotása és ellenszerének kifejlesztése között nem nulla az eltelt idő. Belefuthatsz olyan vírusba, amit a víruskereső még nem ismer.
2013. okt. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Egerecske ***** válasza:
100%
kb 2 évvel ezelőtt töltöttem le még anno valamit, rögtön letöltés után felnyomattam a vírustotalra, eredmény nulla találat volt, na de viszont ugy tönkre vágta a gépet hogy újra kellett húzni a rendszert, semmit nem tudtam megnyitni, mindenre hibát irt, később itt a gyakorin mondták hogy ez vírus, legjobb az újratelepítés. Vírusirtom van állandó védelemmel, használok malware irtót, szintén állandó védelmel, és van tűzfalam is. És mondom a fájlt a vírustotálra felraktam és mégis ez lett az eredménye.
2013. okt. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

egy ami biztos..

a Michrosoft vírusirtója egy rakás.. munkahelyen alapból votl egy gépen lefuttattam 0 vírus, a közvetlen főnököm mondta nézzem meg nod-al is... 27 vírus.


a virustotal meg elég noname vírusirtó.

2013. okt. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 levis56 ***** válasza:
86%
Nekem még a NOD mellett is fog az online vírusíró fertőzést.
2013. okt. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Ha a háziorvosom nem talál semmilyen betegséget, lehetetlen, hogy beteg legyek?
2013. okt. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2013. okt. 25. 11:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyik valaszolonak irom,hogy a virustotal nem virusirto hanem egy oldal.. boveben ha ra keressel :))

Ki indulo pontnak nem rossz de kozel sem tokeletes! Vedelem nem art ha van fent.Malwarebytest eleg alkalmankent lefutatni vagy hetenkent egyszer :)

2013. okt. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy nagy áltagban minden fizetős és nem fizetős virusírtóra igaz:

Az hogy egy virusírtó nem talált virust az csak a következőt jelenti:

-a virusdeffinicós adatbázisában nem szerepel az a kód, ami egy esetleges vírus természetű kódban van

-a herisztikus védelmi rendszere azt jelzi, hogy nem tartalmaz a vírus kódja olyan kódrészletet, ami korábban egy virusnak tulajdonítottak be

-a memóriarezidens védelme nem jelez aktiv használatot, mert az nem folyamatosan nézi a programot, hanem egy bizonyos időlimittel, ezért ha egy viruskódjában időkésleltetés van az ún romboló rutinban akkor azt nem fogja felismerni ez a rendszere sem



Egy ősrégi virust ha leszedek valahol, megoldom hogy titkosítsam a virust tökmindegy milyen algoritmussal, a lényeg, hogy nagyjából egyedi módszerrel. Teszek bele időkésleltetést és esetleg nem Windows-os api meghívásokkal operálok, hanem saját függvénykönyvtárakkal, akkor nincs az a virusírtó ami észrevenné.


Ez mindegyikre igaz:) A márka tökmindegy. Az is mindegy mennyiért fizetünk érte. A virusírtó nem jelent 100%-os védelmet.

2013. okt. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!