Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit és hogy szoktak csinálni...

Mit és hogy szoktak csinálni a hackerek?

Figyelt kérdés
Mint pl a filmekben. futtatnak egy programot amibe ha beleírnak mondjuk egy parancsot akkor feltörnek egy email címet. Nem tudom pontosan mit csinálnak és nagyon érdekelne.

2013. nov. 10. 20:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Azért a filmek és a való élet között ég és föld a különbség.

Nem léteznek ilyen programok, hogy megadsz egy parancsot és kész, feltörtél valamit.

2013. nov. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
de akkor mit csinálnak?? pont ezt kérdezem..
2013. nov. 10. 20:59
 3/17 anonim ***** válasza:

Ezt így elmondani elég nehéz, ugyanis baromi sok mindent.

Nincs univerzális megoldás, minden rendszer más és más, mindig mást kell csinálni.

2013. nov. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Mi/Ki is a hacker:

[link]

2013. nov. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

1. Először is meg kell érteni, hogy a hacker egy, a számítástechnikához művészi szinten értő szakember. Hogy mire használja a tudását, azt a habitusa határozza meg.

[link]


A számítástechnikai bűnözővé degradálásáért a média - a (tisztelet a kivételnek!) hozzá nem értő firkászok - a felelős.


2. Nincs olyan, hogy "beírok egy parancsot és fel van törve az e-mail cím". A filmekben általában virtuális "hacker-jelenetek" vannak, nem valódi környezeteken. A leginkább felhasznált eszköz az nmap nevű port-tesztelő alkalmazás, anivel egy adott hoszton elérhető hálózati szolgáltatásokat lehet feltérképezni: [link]

2013. nov. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Hadd írjak egy (IT szinten) óvodás példát:

Az előző napokban voltam egy rendezvényen, ahol egy rakat suli képviseltette magát standokkal, mindenféle bemutatókkal, stb.

Amikor az első nap megnéztem, hogy van-e ingyen net wifin, figyelmes lettem rá, hogy a szembe lévő iskola kirakott egy nyílt wifit, hogy szórja a nevüket az éterbe és bármilyen wifis eszközről látható legyen a közelben, hogy itt bizony X iskola is itt van. Más célja ugyan nem volt a dolognak, de azért ügyes népszerűsítő dolog volt ez.

Na, másnap este eszembe jutott a dolog, szóval (wifis PC híján) az Androidos telefonomra szedtem le egy kis programocskát, ami az éppen csatlakoztatott hálózatról ír ki némi infót.

Harmadnap azzal kezdtem, hogy felléptem a szomszédék wifijére, majd megnéztem az alapértelmezett átjárót, ami egy IP cím és sokszor ezen keresztül érhető el a router webes kezelőfelülete. Ennek adtam is egy próbát, amire ki is jött a böngészőben a felugró bejelentkező ablak. Mit írjak be? A routeremmel átszenvedett évek alatt annyit olvasgattam a neten az ilyen eszközökkel kapcsolatban, hogy tudtam, hogy az admin/admin páros jó eséllyel lehet befutó. A cseppet sem IT zsenik persze alapértelmezetten hagytak mindent, tehát ráhibáztam, már is benn voltam a másik suli routerének webes kezelőfelületben. Ekkor gyakorlatilag bármit megtehettem volna, amire képes a router, de én jó szándékú ember lévén csak az SSID-t (a router által fenntartott hálózat neve) írtam át egy vicces kis szövegre.

Ebből a kis szösszenetből jól levehető, hogy a "hacker" (aminek nem minősíteném magam) nem attól lesz képes dolgok feltörésére, hogy van neki egy szuper programja egy nagy piros "meghackelem" gombbal, hanem attól, hogy a gondolkodásmódja olyan, amellyel meglátja a kiskapukat, észreveszi a szabályosságokat, felismeri és jól kezeli a helyzeteket, stb.

A kérdésedre lehetetlen átfogó választ adni, de az én kis példám jól szemlélteti, hogy miként néz ki kicsiben a dolog.

G.

2013. nov. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Csxeba ***** válasza:
46%

Hacker és hacker közt is van különbség. Manapság fekete-szürke és fehérkalapos hackereknek becézgetik őket a szándékaik tisztaságait tekintve. Az előző hozzászóló a szürke kalapos hacker tevékenységét írta le: illegális dolgot csinált, de a megszerzett infót nem rosszra használta fel.


A "hacker" inkább mentalitás, mint foglalkozás vagy állapot. Egy hacker (nem csak számítástechnikában) olyan egyén, aki kíváncsi arra, hogy mi történik, ha nem a szabályok szerint játszik. Általában egy adott dolgot azért hajt, mert érdekli az a terület... Mindig a határokat feszegeti. Pl. az előző hozzászóló miért tölt le ilyen hálózatvizsgáló programot? Mert érdekli a dolgok működése, nem nyerészkedni akar vagy a munkahelyi elvárásoknak megfelelni.


Na most a kérdésre is válaszolok és megpróbálok eloszlatni pár kételyt:


Igenis vannak olyan programok, amiket egyszerűen lefuttatsz, mint a filmekben és kész a törés. Minden hacker ezekkel fog kezdeni az elején, mivel ez a legkevesebb befektetett energia. Írok pár ilyen programot, csak hogy ne mondjátok, hogy a levegőbe beszélek:

WIFI TÖRÉS: airoscript-ng és gerix-wifi-cracker-ng -> ezek az aircrack-ng-re épülnek. fern-wifi-cracker -> ez nem tudom, mire épül :D

HÁLÓZAT GYENGESÉGEINEK KIHASZNÁLÁSA: armitage, zenmap -> ezek a metasploit framework-re és az nmap nevű portscannerre épülnek.

ADATFORGALOM LESZIMATOLÁSA: ettercap

SOCIAL ENGINEERING: metasploit framework-ben van a SET, azaz social engineering toolkit -> teljesen júzer interfészes, végigkattintgatós megoldás.


Ezeken az egyszerű programokon kívül a legprofibbak abban az adott helyzetben írják meg a megfelelő scriptet/programot egy adott rendszer feltörésére, de ehhez már komoly programozási tudás kell és még komolyabb ismerete a feltörendő rendszernek. Ehhez nem konyítok semmit :D


Egyébként van egy komplett operációs rendszer (család), ami az ilyen "biztonságtechnikai" programok gyűjteményét tartalmazza, ez a Backtrack Linux, vagy utóda a Kali Linux. Nézz rá, elég érdekes.

2013. nov. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amit #7 leírt az nem a Hacker, hanem a Cracker személye. Bár igaz, hogy a Hacker szót a hétköznapi szóhasználat leegyszerűsítette, néha ráragasztják olyanokra is, akik ugyan értenek ehhez-ahhoz, de a valódi hackertől olyan messze vannak, mint ide az Androméda galaxis.

Akik csak előre (akár hackerek vagy más informatikai szakemerek esetleg lelkes amatőrök által) megírt alkalmazásokkal próbálkoznak kisebb-nagyobb sikerélménnyel a hátuk mögött, azok a haverok szemében lehet, hogy hackerek, de valójában nem.

2013. nov. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Akik csak előre (akár hackerek vagy más informatikai szakemerek esetleg lelkes amatőrök által) megírt alkalmazásokkal próbálkoznak"

Őket nevezzük script-kiddieknek. Igénytelen, kisstílű, megvetendő egy népség.

2013. nov. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :DD személy szerint nekem a 6-os válasza tetszett a legjobban, de köszönöm mindenkinek :D
2013. nov. 11. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!