Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » "Rendőrség blokkolta a gépedet...

"Rendőrség blokkolta a gépedet" vírus új verziójának törlése, ami csökkentett módos indítást nem enged és újra meg újra elindítja magát?

Figyelt kérdés
Amikor betöltődne a Windows akkor eltakarja az egész képet a rendőrségi bírságot követelős képernyővel. Mielőtt eltakarja, még van 4-5 mp a startgomb+újraindításra menni, amivel lezárja a vírusprogramot is majd egy "program bezárása" ablakban visszavonható az újraindítás, viszont azután kb 5-10 mp múlva újra elinditja magát a virus. A CC cleanerben sincs benne mint automatikusan induló program, onnan kitöröltem szinte mindent. Hogy szabaduljak meg a vírustól?
2014. jan. 2. 10:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Live CD-t írj ki másik gépről aztán vírusírts arról. (BartPE pl. jól hangzik, de némelyik vírusírtó-cég is csinált ilyet vagy Linuxból is ami kezeli az NTFS-t alkalmas.)
2014. jan. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nekem kínai ez az egész, egyszerűbben nem lehet?
2014. jan. 2. 11:02
 3/14 anonim ***** válasza:
Tedd át másik gépbe a merevlemezt, vagy formázd le csupaszra. Esetleg kérj meg valakit hogy írtsa le.
2014. jan. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 belapus ***** válasza:
De.Újratelepíted az operációs rendszert, és felteszel egy vírusirtót ÉS a Malwarebytes Pro-t ( vagy Free-t ).Javaslom esetleg a Sandboxie használatát is, ha sokat bóklászol +18 helyeken.
2014. jan. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De még van pár file amit meg akarok menteni és nem megy át 5-10 mp alatt.
2014. jan. 2. 11:24
 6/14 spaceship ***** válasza:

Mit ír ki amikor csökkentett modót probálod elindítani?

"A CC cleanerben sincs benne mint automatikusan induló program" és a csökkentett modot se engedi arra következtetek hogy szolgáltatás, bár nem biztos services.msc futtatásával lehet megjeleníteni.


Milyen operációs rendszer xp vista win7 win8?

pl win7-nél bekapcsolás után F8-at kell nyomogatni majd indítási javításra(vagy számítógép javítása valami ilyesmi) kell menni majd a megjelenő 5 opciónál a rendszer visszaállítással vissza tudod állítani a gépet lényeg hogy a fertőzés előtti időpontot válasz. Illetve a telepítő lemezen is meg van ez a funkció.

2014. jan. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 spaceship ***** válasza:

elöző válaszoló vagyok még egy opció jutott eszembe egy egészséges gépre töltsd le a legújabb avastot csinálj egy írd ki pendrivra így: http://www.youtube.com/watch?v=vJ7oamXCwJA

Majd bootoljrá a pendrivra és nézd át a géped.

2014. jan. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ezt aztán végképp nem értem! Másfél éve zsarolja a netezőket ez a vírus, mégsem hallottál róla? Netán a Google keresőjét sem ismered? Az FBI, angol, német, francia, román stb. változatairól se hallottál? Ha stabil a védelem, akkor be sem jut a gépedre. És még van, aki elhiszi, hogy valódi rendőrség küldte? Eszem megáll!

[link]

2014. jan. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2014. jan. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igen körülményes másik gépet szerezni valami adathordozót venni, átírogatni és imádkozni hogy engedi átteni, amikor a sima csökkentett módot meg a csökkentett mód parancssorralt sem engedi, mert ha arra kattintasz újraindítja a számítógépet. Ez már nem az a régi police vírus, amit csak újrakell indítani nevetve csökkentett móddal meg parancssorral és már kész is, hanem ez azt már nem engedi, mert újraindítja a gépet, meg a vírusból ha kilépsz valami gépújraindítós-visszavonós ügyeskedéssel mint írtam, akkor is újraindítja a vírusképernyőt, tehát ezek a régi leírások már nem stimmelnek rá.


Hiába linkelgeted ezt a hülye UKASH eltávolítás leírást, mert az úgy leírt módon már el se indul, hanem mint írtam ÚJRAINDÍTJA a gépet hogyha a parancssoros újraindítással próbálkoznál.

2014. jan. 2. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!