Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudom a suliban a...

Hogyan tudom a suliban a számítógépen a diák felhasználóba belépve eltörölni a tanár felhasználó jelszavát? (a parancssorba elvileg ha beírok valamit, akkor eltudom törölni, de még nem sikerült. :S )

Figyelt kérdés
Már egyszer régebben találtam róla egy videót, de már régóta nem találom... Amúgy meg azért kell, mert a tanárommal "fogadtam" egy 5ösben, hogy belépek a tanár felhasználóba a gépemen...
2009. dec. 1. 23:23
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Álmodik a nyomor. Ha ilyen egyszerű volna nem használnánk felhasználói fiókokat; avagy nem véletlenül ér 5öst a megoldás...


De pl itt egy megoldás:

[link]

2009. dec. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos csak a Vistán tudom a megoldást, ott egyszerűen át kell jelentkezni a SYSTEM felhasznnálói fiókba, ami ügye nincs, de ügyeskedéssel könnyűszerrel át lehet lépni. A SYSTEM folyamatokat eztán ki lehet lőni, alapban ügye ezeket nem lehet leállítani. Mivel a SYSTEM minden felett áll, még a rendszergazda felett is, ezért ha oda bejutsz, akkor minden felhasználó, rendszergazda jelszavát törölni/módosítani tudod. Kipróbáltam Vista alatt, működik. További segítség: [link] Tessék, erről dumáltam. Ha XP-vel is műxik ez, akkor nyert ügyed van, hajrá, írd meg mire jutottatok!
2009. dec. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
indítsd el csökkentett módban és úgy már tudod törölni
2009. dec. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kivétel, ha a tanár a rendszergazda-rendszergazda fiókra gondolt, nem pedig rendszergazdai joggal "megáldott" felhasználói fiókra. Az előbbit ugyanvalóst nem fogod sem törölni, sem floppyról meghekkelni.

Live linuxos CD-vel esetleg, ha májer vagy nagyon :)

2009. dec. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
attól függ, hogy milyen az tanár. ha értelmes, akkor ő a rendszergazda, ha nem akkor viszont van esélyed. amikor megjelennek a fiókok, nyomsz egy ctrl+alt+del-t, és beírod a felhasználónévnek h RENSZERGAZDA (nagybetűvel). a jelszót meg hagyd üresen és enter. nekem így már sikerült belépnem a rendszergazdai fiókba és töröltem a jelszót. habár ha a tanár fogadott veled akkor nyilván nem lehet hülye h egy ilyen olcsó trükkel kijátszd. jah és mindez winxp-n. aztán jelszavakat próbálhatod, vannak elmebetegek akik szart választanak. pl jelszó/password, enter, titok (igen, láttam már ilyet)...:D
2009. dec. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
53%
Az ophcrack programmal 4-5 perc a rendszergazda jelszó.
2009. dec. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
szerintem nem rendszergazdai jelszóról van szó konkrétan, illetve arról, csak gondolom Novell hálózat van. Vagy valami hasonló. Általában novell szokott lenni. Egyébként arra is van progi :D
2010. febr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

úgy látszik, ez kemény dió lesz! a kérdés kiírásának az időpontjából kiindulva:

(A kérdés kiírásának időpontja: 2009-12-01 23:23)

ennyi idő alatt nem érkezett, használható a kérdést megoldó válasz? Add fel! sztem a kérdés megoldása számodra reménytelen.

2010. febr. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 czibles ***** válasza:

az elöttem szólók abba belegondoltak már, hogy miután suliról van igy nem fogják minden diák és minden tanár jelszavát minden gépen tárolni?

van egy központi szerver, amit a rendszergazda üzemel, és onnan hitelesíti magát mindenki a név / jelszó beírása után.

tehát az elöttem szólók javaslatai nem fognak működni szerintem. kivéve, ha az utoljára bejelentkezett fehasználóadatait megjegyi.

igy meg tudod, azt csinálni, hogy bejelentkezteted, majd kijelentkezel és lehúzod a gépet a hálózatról. és akkor ezek után már csak a tanár felhasználó nevével és jelszavával tudsz belépni. magát a jelszót, hogy hogyan fogod kinyerni, azt nem tudom de próbálkozhatsz különféle progikkal, van egy csomó ilyesmi progi ami megmondja a felhasználói jelszót.


vagy feltöröd a szervereteket a suliban, és akkor azt csinálsz amit akarsz. de erre nem látok sok esélyt, hogy meg tudd csinálni.

2010. febr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 aulac ***** válasza:

Először ki kell deríteni a számítógép IP címét.

"ping www.számítógépnév.hu"

Ha elérhető a számítógép akkor meg lehet próbálni bejutni:

"net use \\IP-cím\ipc$ /user: administrator

Ha kis idő múlva megjelenik a

"the command was successfully executed" akkor már negyed győzelem.

Letöltöd a "PsTools" programot.

Másold be a "psexec" és a "psloggedon" fájlt a windows\system32 könyvtárba.

Majd add ki a következő utasítást:

"psexec \\IP-cím -u administrator pslogged on \\IP-cím"

Ha a számítógép nem eléggé védett megkapod az összes bejelentkezett felhasználók neveit.

Ez fél siker.

Windows keresés szolgálattal keress *.pwd,*.ped,*.psr,*.psx és *.db fájlokat.

Ha találsz akkor a WinHex programmal nyisd meg.

Ha kódoltak akkor itt véget r a próbálkozásod.

Ha nem akkor siker.

Ennyit tudtam segíteni.

2010. febr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!