Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Védje meg fiókját a Microsoft,...

Védje meg fiókját a Microsoft, jelszócserével, tel. Szám megadással?

Figyelt kérdés
2014. jan. 23. 23:45
 1/6 A kérdező kommentje:
Bedöltem ennek a dolognak.Mivel egyszer megadtam a tel számom a személyes beállításoknál,így nem nehéz kérdezni.Nem biztonságos a fiókom stb.Ha a számom pld.22-re végződik adjam az utolsó 4 számjegyet.Küldjem el.Elküldtem.15 perc múlva jött egy kód,ezalatt többször próbálkoztam.Irták:valaki megpróbált behatolni a fiókomba ,adjak másik emailt.Adtam.De minek?Adatok kikunyerálása vagy mi ez?Ott írták 02.22 ig felfüggesztették a fiókom.Új jelszót kapott,párszor beléptem,egyszer írták amit emilbe kaptam.Tehát betudok lépni.Nem értem az egészet.
2014. jan. 23. 23:52
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem teljesen érthető. Kik, mit írtak, miért? Az email feladójának emailcíméből könnyen kitalálható hogy valódi-e.
2014. jan. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez adathalászat, nem a valódi Microsoft.
2014. jan. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Senki Márk válasza:

Ne haragudj, de így kicsit zavaros volt a történet... (Azonban már tudom milyen lehet, amikor engem hallgatnak mások.)

1. Elég esélyes az adathalászat. Ilyen eszközökkel a csúnya-gonosz hackerek élnek csak, mindenképpen elkerülendő!!!

2. Néhány magát kivételesnek gondoló magántársaság is él az adathalászat eszközeivel, hogy a kedves felhasználóról a lehető legtöbb információt beszerezzék (főleg adatkereskedelmi céllal). Ilyen a Google levelezőszerverén, a GMail-en a biztonsági beállítás, ami szerint add meg a telefonszámod vagy másik már biztonságosított levélcímedet. Ennek csak annyi a lényege, hogy az anonim címed egyértelműen a telefonszámon keresztül a nevedhez lesz köthető, és elveszted az anonimitásod. Ez is kerülendő!!!

Tanulság...:

Semmilyen formában nem adunk ki interneten vagy telefonon személyes adatokat.

Még ha az Országos Rendőr Főkapitányság hivatalos rejtett mobilszámáról hívnak, sem adunk ki személyes adatokat.

:-)


U.i.: Egyik ismerős a "mobilos BRFK" történetbe futott bele, csak ezért említettem a példát.

2014. febr. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem ,ebben is van némi igazság.pld egy torrent oldalon vettem premium tagságot telóra kód jött,azzal erősítettem meg a jóváhagyást.Sajnos vagy nem, ezekhez a dolgokhoz a kiadás lehetőségénél nincs más választás.
2014. febr. 2. 23:13
 6/6 A kérdező kommentje:
Azóta az történt,már törölték a más fiók emailjét,ahonnan küldtem az üzit.Az adatimba beengednek. fel volt függsztve a fiók.Beengedett,de mindig kérdezték:"én voltam aki .....?be kellett pontoznom ,így engedett tovább.A kód Nagy Britanniábjött.Elvileg 02.22igvolt a felfüggesztés.Most már nem erősítek meg semmit .
2014. febr. 2. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!