Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudnám lekódolni a...

Fcbpetya kérdése:

Hogyan tudnám lekódolni a számítógép egyes dolgait lekódolni? Pl: hangerő, winamp, vagy bármilyen programot?

Figyelt kérdés

2014. jan. 25. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:

"Lekódolni"? Az meg mi?


Ha arra gondolsz hogy jelszavazod akkor sehogy...

2014. jan. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Más fórumonon talán többet tudnak segíteni, de itt az án módszerem:


Volumelocker -- Hangerő beállítások zárolására


A winamp -ra viszont nem tudok hírtelen külön programot. Én pl. hozzáférési jogokkal szoktam korlátozni a felhasználók fájlhozzáféréseit. Ezzel meg lehet adni, hogy egy (vagy több) felhasználó a gépeden ne tudja futtatni a WinAmp -ot példáúl. Nállam egyes mappák vannak így védve. Bizonyos mappákba csak én tudok belépni, mert csak nekem van hozzáférési jogom.


Totalcommander -ben is lehet hozzáférési jogokat módosítani. Az vele a baj, hogy ha figyelmetlen vagy, azt is elérheted, hogy nem tudsz hozzáférni egyes mapákhoz/fájlokhoz.


Így kell csinálni totalcommander -ből:


Kiválasztod a fájlt vagy mappát, majd a "cm_editpermissioninfo" parancsot idézőjelek nélkűl írod be a parancssorba. Ekkor előjön egy kis ablak. Abban megadható a mappához/fájlhoz tartozó hozzáférési jog "Könyvtár - engedélyek" vagy "fájl - engedélyek" névvel.


KÖRŰLTEKINTŐEN módosítsd a hozzáférési jogokat, mert az

"A hozzéférés megtagadva." üzenet lehet a vége, amikor meg akarsz nyitni valamit.


Jut eszembe: Ez CSAK NTFS fájlrendszeren működik. FAT és FAT32 fájlrendszeren viszont nem.


Ha esetleg valamit nagyon elrontottál, de rendszergazda jogokkal rendelkezel (te telepítetted és állítottad be a rendszert), akkor tudok megoldást az NTFS hozzáférési jogok visszaállítására. EZT AZONBAN IDE NEM ÍRHATOM KI...

2014. ápr. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A 2 -est kiegésszítve:

Több felhasználói fiók kell ehez. Ezt nagyon elfelejtettem időközben.

2014. ápr. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!