Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Amikor elmentek suliba vagy...

Amikor elmentek suliba vagy dolgozni a számítógépetek marad áram alatt?

Figyelt kérdés

Vagy kihúzzátok a kábelt az elosztóból, esetleg az elosztón lévő kapcsolóval áramtalanítod?

Mi a jobb neki? Ha mindig üzemkész, vagy ha le van választva arra az időre?

Esetleg egy jó védelemmel ellátott hosszabbító/elosztó ami folyamatos áramellátást biztosít, de ha gubanc van megvédi a gépet.



2014. jan. 27. 05:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Túlfesz védős elosztó nem rossz ötlet.

Én egyszer vagy bedugva hagyom, vagy kihúzom, mikor hogy...

2014. jan. 27. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ki sem kapcsolom, semmi értelme, csak az élettartamát rövidíteném.
2014. jan. 27. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Természetesen bekapcsolva marad a gép, így értelemszerűen áram alatt is.
2014. jan. 27. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Természetesen kikapcsolom. Miért hagynám bekapcsolva ?
2014. jan. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
mi is mindent kikapcsolunk,
2014. jan. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Mivel bekapcsoláskor éri a legnagyobb terhelés (hdd-re ugye ez hatványozottan igaz a spin up miatt) és amúgy is fut a torrent, én bekapcsolva hagyom.
2014. jan. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Hát igen, ahogy semelyik elektromos eszköznek, a számítógépnek sem tesz jót a ki-be kapcsolgatás.
2014. jan. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Kinek a pénztárcája határozza meg hogy kikapcsolja vagy sem.

Az áramtalanítás nem egyenlő a kikapcsolással.

Ha már az alkatrészek élettartamáról beszélünk nem mindegy hogy a hűtést igénylő alkatrészek-táp-v.kártya-proci-ventilátorai mennyit pörögnek.Nagyobb veszélynek vannak kitéve a bekapcsolt gépek egy esetleges áramszünetkor a szabálytalan leállás miatt.Hacsak a torrent miatt megy egy gép akkor az pazarlás.Ma már több olyan ruter létezik amely támogatja a torrentezést(seedelést) pc nélkül egy külső meghajtóról.

Egy éves(torrentezés miatt üzemelő) áramszámlából fedezhető.Egyszóval egy bekapcsolva hagyott gép éves 10-40K Ft-os (gép függő) költségéből és az esetleges ventilátorok csapágyasra járatásából adódó költségekből belefér ha a kikapcsolások miatt esetleg rövidebb életű lesz a vinyónk.(12 éves vinyóm van és kikapcstól még nem ment tönkre)

2014. jan. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Hát én egy évben kb 90%*ban Nem kapcsolom ki. :))
2014. jan. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 hypno ***** válasza:

A felügyelet nélkül bekapcsolva hagyott számítógép esetében nem a gép védelme az érdekes, hanem az, hogy mi történik, ha éppen akkor támad kedve lángra kapni, amikor nem vagy otthon.


Pont mint a mosógépnél, egy csőtörés.


Másfelől a hűtőszekrényt sem áramtalanítod.


Én mindenesetre kikapcsolom a gépet, ha több órára elmegyek itthonról. Viszont én magam fizetem az áramszámlámat

2014. jan. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!