Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Igaz, hogy win 8 alá már nem...

Dgabor78 kérdése:

Igaz, hogy win 8 alá már nem kell vírusirtó?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 10. 21:53
 1/9 Tengor ***** válasza:
Hamis. A win 8 még mindig nem rendelkezik olyan jogosultság és fájlkezeléssel, hogy az jelentős akadályt gördítsen a vírusok terjedése elé.
2014. ápr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
kicsit gondolkodni kéne kérdezés előtt
2014. ápr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz, természetesen 8 alatt is jó, ha van vírusirtó.


"A win 8 még mindig nem rendelkezik olyan jogosultság és fájlkezeléssel..."

Hm? Windows NT vonal ilyen téren erősebb, mint a hagyományos Unix (ACL<->rwx). A gondot inkább az jelenti, hogy mindenki Adminként futtatja a rendszert, és az UAC-ot is le szokták szabályozni, illetve reflexből nyomnak az engedélyezésre. (Plusz ugye, ott vannak még az elevációra lehetőséget nyújtó sérülékenységek, de jellemzően ezekhez is kell felhasználói interakció (fájl, URL megnyitása...))

2014. ápr. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igaz. Nem kell vírusírtó, de tűzfal sem kell, és kapcsolj ki minden adatforgalom értesítést. Ha van routered, azon is nyisd meg az összes portot, ki-be.

Aztán majd értesíts a fejleményekről.

2014. ápr. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tengor ***** válasza:
#3, ha ez így van, az szuper (nem néztem utána), akkor már csak azt kellene elérni, hogy a rendszer automatikusan korlátozott felhasználót hozzon létre + egy jelszóval ellátott rendszergazdát.
2014. ápr. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5!

Ezt már kitalálták. Úgy hívják, hogy Linux. Évek óta használom, már el is felejtettem az állandó macerát a vírusirtókkal, meg a tűzfalakkal, stb...

2014. ápr. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tengor ***** válasza:
#6, tudom naponta használom. Csak nem értem, hogy az MS miért nem megy ebbe az irányba? Lehet, hogy nekik nem érdekük a felhasználók biztonsága?
2014. ápr. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7!

Nem. Nekik fontosabb az info gyűjtögetése rólad.

#6.

2014. ápr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#5: Vista óta első felhasználó (UAC-vel védett) admin, második már alapértelmezetten user jogosultságú felhasználó (ugye XP-ben még mindenkit adminként adott hozzá). 8-ban meg alapértelmezetten a Microsoft accountoddal kell bejelentkezni, azaz jelszó is ki van kényszerítve (én speciel utálom, mármint a Live fiók használatát, bár vannak előnyei is). A fő problémákat nem ez jelenti, hanem a régi begyöpösödés: sokan UAC-t is lekapcsolják, "nekik ne mondja meg a gép, mit tegyen" alapon, meg "ne ugráljon", illetve jelszót sem adnak meg, mondván "minek az, úgyis csak a család használja". Ismertem embert, aki Linuxot is rootként használt...


#6: "Ezt már kitalálták(...)" Azért a Linux fiatal ehhez, UNIX rendszerek (amelyek az elvi alapját képezik) már régóta ezeket az elveket vallják. Egyébként ne legyen kétséged: ha az is ennyire el lenne terjedve, ott is több lenne a biztonsági probléma (OpenSource nem jelent biztos "védelmet", elég csak a közelmúlt GnuTLS illetve OpenSSL sérülékenységeire gondolni), még ha heterogenitás miatt várhatóan kisebb is lenne a veszélyeztetett rendszerek köre. Illetve ott vannak a felhasználók, mint a #1 biztonsági kockázat...

2014. ápr. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!