Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Valaki találkozott már ezzel...

Valaki találkozott már ezzel a vírussal?

Figyelt kérdés

Letöltöttem egy játékot és egyszer csak kiadta ezt a vírust. Próbálkoztam azzal, hogy csökkentett módban indítom el a gépet, hátha akkor kitudom irtani, de nem engedte. Szerintem már csak az újratelepítés fog segíteni rajta.


[link]


[link]



2014. máj. 10. 19:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Telepítsd újra a Windows-t, semmikép ne utalgass, mert a Microsoft nem küldene ilyet! Ha nem lenne legális a Windows-od, fekete lenne a háttérkép és felkapcsolásnál jelezné, de még egy kicsit se így... szóval telepítés és ne utalj.
2014. máj. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Természetesen semmiképp nem utaltam volna.
2014. máj. 10. 19:15
 3/13 anonim ***** válasza:
Mielőtt újratelepítenéd a gépet, csinálj rendszer visszaállítást.
2014. máj. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Újratelepítés előtt próbáld meg csökkentett módban MalwareBytes AntiMalware-rel legyilkoltatni: [link]

Nekem már többször segített ismerősöknél, hasonló (de nem ugyanez) zsarolóvírus esetén is.

2014. máj. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egyébként meg szerencséd van, van olyan vírus, ami az adataidat titkosítja, és nem férsz hozzá fizetés nélkül (akkor sem biztos, ha fizetsz), tehát ha a "zavarosban halászol", csinálj gyakran biztonsági másolatot a fontos adatokról.
2014. máj. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

1. Kapcsold ki a gépet.

2. Másik gépen tölts le egy kaspersky rescue disk iso-t.

3. Írd ki lemezre vagy pendrive-ra.

4. Arról indítsd a fertőzött gépet és futtass le egy ellenőrzést.


Mivel ilyenkor a windows nem fut, a vírus se fut, azaz nem tud védekezni.

2014. máj. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Próbáltam már csökkentett módban elindítani, de nem engedte, kiadott egy ilyen kék képernyőt. Szóval mindenképpen újratelepítem.
2014. máj. 10. 20:34
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez zsaroló vírus, egy szó sem igaz belőle.
2014. máj. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem anno sikerült rendszer visszaállítással helyrehoznom, bár én ezután biztos ami biztos újratelepítettem a rendszert.
2014. máj. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Apropó honnan töltöttél játékot, már csak azért, hogy bejelenthessük, hogy más ne fusson bele a dologba.
2014. máj. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!