Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért lesz használhatatlanul...

Miért lesz használhatatlanul lassú a gépem minden vírusirtótól?

Figyelt kérdés

Már próbáltam az ESET-et, BitDefendert, Pandát, Kaspersky-t és az Avastot de mindegyiktől használhatatlan lett a laptopom. A Vezérlőpult - Programok eltávolítását és fél óra alatt nyitotta meg ( nem túlzok ) és amikor rámentem a vírusirtó eltávolítására az is nagyon sokáig tartott. A Avast-ot 2 és fél óra alatt sikerült letörölnie a gépnek.

Az internetezést el is lehet felejteni ha van vírusirtó a gépen. Ha beütök valamit mondjuk a Google-ba akkor az közel 1 perc késéssel íródik be.

Viszont amint sikerült letörölni a vírusirtót utána szupergyors lesz a gép.


Gépem adatai:


[link]


Fél éve vettem 130.000 Ft-ért. Windows 8 is eredeti mivel gyárilag van rajta. Gondoltam már arra is hogy újratelepítem de fogalmam sincs hogy kell. Nem kaptam telepítő CD-t. Vírusirtó nélkül meg nem szívesen használom.

Mi lehet a problémája?



2014. máj. 18. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Hát pedig....

Nem lehet, hogy valójában vírusos, és a vírus szereti leblokkolni az összes vírusirtót, és ez erőforrásigényes?

Igazából javaslok egy Kaspersky boot CD-t, az majd átnézi és kijavítja.

Malwarebytest azért még próbáld ki.

2014. máj. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ja és ugye van ez a Windows Defender a Windows 8-ba de az sem véd szerintem semmit sem mert ezt írja a műveletközpont:


[link]


És hiába megyek re az azonnali frissítésre vagy a bekapcsolás azonnalra nem történik semmi.

2014. máj. 18. 11:01
 3/6 A kérdező kommentje:
Erre gondolsz: [link] ?
2014. máj. 18. 11:07
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
hát nem tudom mennyi minden van a gépeden, de megérne egy próbát, én kb egy éve szoptam be egy hálózaton 3 géppel egy vírust... úgy tudtam kiszedni hogy tényleg csak a fontos dolgokat azaz családi videókat, fotókat mentettem le, igaz a többi mindenről volt dvd-n biztonsági mentés meg minden... szóval kihúztam áramtalanítottam a routert és szépen sorjában minden gépen ujratettem a rendszert és csak ez után jött helyre, de nálam vírusirtó nélkül is ezt csinálta szóval tényleg az volt a szerencsém hogy minden dvdre volt felírva és családi képek sem régen lett mentve úgyhogy alig 4 kép és egy pár videó volt és azt telt majdnem egy órába lementenem aztán ujra mindent mindenen, merevlemezek teljes formázása, partíciók ujraosztása stb... na utána jó lett, de még ezt nem csináltam meg és felkapcsolódott a frissen telepített gép a routerre max 10 perc mulva hulladék lett, szóval az én gépemen 4x tettem ujra mire rájöttem hogy valamelyik gépen is elvan bújva valami ami visszamászik de akkor már nem volt idegzetem letesztelgetni hogy melyiken van, melyiken nincs... 3 pendrive-al egy időben mind a 3 gépen ujra, és hálát adok az istennek de azóta sem jártam így, bár az sem derült ki hogy milyen elvetemült féreg lehet ami erre képes a gépekkel...
2014. máj. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
bocs elején úgy írom hogy sorjában a végén azt hogy egyszerre, a beállítások az elején sorjában voltak de utána már kb egyszerre települtek és végeztek... ( ha esetleg valaki ezen akadna fent... :D )
2014. máj. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem túl erős a processzorod, ráadásul a grafikus chip lefojtja. (throttling)
2015. szept. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!