Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Használhatatlanul lassú az 1...

Használhatatlanul lassú az 1 éves notebookom. Miért?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve vettem gyárilag telepített Windows 8-al egy Samsung notebookot 150k-ért.

A probléma az lenne hogy egyik napról a másikra hihetetlen módon lelassult az egész gép. Kb 1 óra míg elindul rajta a Windows 8 pedig eddig 1-2 perc volt az egész.

Benyomom a bekapcsológombot, megjelenik a Samsung felirat és elkezd alatta forogni egy pár kis pöttyből álló karika. Ezt kb negyed órán át csinálja. Ezután még negyed órán át nagy feketeség. Bejön az Üdvözöljük szöveg ami mellett szintén forog a pöttyökből álló karika. Ez szintén kb negyed órán át tart aztán amikor végre betöltött a Windows és megjelent a csempés Kezdőképernyő még akkor sem lehet használni mert teljesen be van fagyva a gép. Amikor már hajlandó az egérmutató is megmozdulni akkor sem valami nagy élvezet használni a gépet mert fél óra míg megnyitja a programokat.

Jelenleg Linux Live pendriveról futtatok egy Ubuntut amivel azért használható a gép ( a kérdést is így írom ki )

Mit csináljak vele hogy használható legyen a Windows 8?

Természetesen megfordult a fejemben az újratelepítés gondolata de mivel nem kaptam hozzá semmilyen CD-t és még kódom sincs hozzá ( csak egy ilyen kis matricám: [link] ) ezért nem tudom hogyan fogjak hozzá.



2013. nov. 28. 16:29
 1/3 Molnár Dezsi válasza:
Nekem is Samsung-om van, de még így nem jártam. Nem kaptál be vírust? Meg kellene próbálnod visszaállítani egy korábbi időpontra, ha ez lehetség-XP-nél ez ment! Nekem sem adtak hozzá win8 lemezt és én meg nem tudom már a jelszavat amit egy éve adtam neki így most nekem is újra kéne telepítenem, de miről? Nem enged semmit telepíteni az áruházból anélkül! Én azt mondom ezt próbáld meg-egyébként meg újra kéne telepíteni neked is.
2013. nov. 29. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 soccerway ***** válasza:
pár napja írta valaki hogy win8-tól nem kell kód, mert benne van a gépbe, talán az uefibe. A lényeg hogy elég újratelepíteni ugyan azt a verziót, és magától aktivált lesz úgy rémlik.
2013. nov. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ma felhívtam a Samsung-ot telefonon és azt mondták hogy abban a pillanatban ahogy benyomtam a bekapcsológombot kezdjem el nyomogatni az F10 billentyűt. Így befogja tölteni a rejtett partíción lévő Windows 8 képfájlt aminek segítségével vissza lehet állítani a gépet az alap állapotára.

Ezt megcsináltam, be is jött valami Samsung Recovery ami fél óra alatt végigfutott. Ezután kérdezgetett mindenféle dolgot. Milyen színű legyen a Kezdőképernyő meg mi legyen a gép neve...stb és most már működik. Újra villámgyors lett az egész gép :) . Ugyan az adataim elvesztek a gépről de mivel minden fent van egy online tárhelyen gond nélkül vissza tudtam mindent pakolni a gépre.

2013. nov. 29. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!