Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírusos a gépem a leírtak...

Pro Patria kérdése:

Vírusos a gépem a leírtak alapján?

Figyelt kérdés

A tünetek:


- Gyors gépelésnél néha kimaradnak betűk. (Ez lehet a leterhelt memória eredménye is?)

- Google-ben a keresési találatokra rákattintva új lapon nyitja meg azokat, nem pedig ugyanazon. Eddig nem így volt, nem csináltam vele semmit, és nem tudom, hogyan tudnám átállítani, csak annyit tudok változtatni, hogy ne lapon, hanem külön új oldalon nyissa meg. Úgyanígy képkeresésnél is: ha rákattintok a képre, majd arra, hogy oldal felkeresése, új lapon nyitja meg, nem közvetlenül.

- A freemail-be nem tudok bejelentkezni, állandóan csak tölt. (Exploreren viszont nincs semmi probléma vele, csak az általam használt Mozillán, úgyhogy ez vélhetően nem a megszokott általános freemail-hiba.)

- Az egerem néha villódzik, ami zavaró.

- Youtube-nál esetében, ha rákattintok a profilfiókból egy videóra, a videóról nem enged visszalépni a profilba. Visszalép, tölt, majd megint a videónál van. (Ez másnál is így van?)

- Eddig ha ráléptem egy oldalra, az automatikusan felugró reklámoldalak és további oldalak megnyitása többségében nem volt jellemző, most olyanoknál is reklámoldalak seregét nyitja meg automatikusan a rákattintással, ahol korábban nem. (Beállításokban be van pipálva a felugró ablakok blokkolása.)


Mit kellene tennem? Futtattam egy ellenőrzést a Nod32-vel, amit talált, azt töröltettem/karanténba helyeztettem. Nem változott semmi. Most töltöm a frissítéseket, hátha az segít.


Vigyem el szaküzletbe, vagy itthoni módszerek is elegendőek? Egyáltalán vírust mutatnak ezek?

Hozzá kell tennem, hogy két meghajtóm van, az egyik 126 GB-os, a másik 338 GB, de mindkettő majdnem tele van. Az előbbin 42,2 GB szabad tárhely van, a másikon pedig 45,4 GB.


2014. máj. 29. 12:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Folyamatokról dobj képet légyszi.
2014. máj. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

[link]


Adblock Plus próbáld meg


clenear töltsed le

2014. máj. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

"Folyamatokról dobj képet légyszi."

- Hogy érted?

2014. máj. 29. 12:25
 4/15 anonim ***** válasza:
ctrl alt del feladatkezelő folyamatok rol egy képernyő mentést kér
2014. máj. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Máris itt van:

[link]

2014. máj. 29. 12:38
 6/15 karesz01 ***** válasza:

"Gyors gépelésnél néha kimaradnak betűk. (Ez lehet a leterhelt memória eredménye is?)"

Amennyiben a gyorsító tárad tele van akkor igen .

A gyorsító tárat leginkább a toolsbar-ok szokták zabálni ,

és ők azok amik megváltoztatják a böngésződ beállításait .


Elhárítás :

Kapcsold ki és , töröld a toolsbar-at a gépedről .

Állíthatod kézire és te nagyobbra állíthatod a memória mennyiséget .


---

"Google-ben a keresési találatokra rákattintva új lapon nyitja meg azokat, nem pedig ugyanazon."

Ez a jobb és praktikusabb használat , mivel visszalépéskor a gyorsítótárad adatai sokszorozódik .


Figyelem : A firefox mai napig is a legjobban zabálja a memóriát !!!

( a képet látva normális a memória használata a firefox-nak )


---

"Eddig ha ráléptem egy oldalra,

az automatikusan felugró reklámoldalak és további oldalak megnyitása többségében nem volt jellemző,

most olyanoknál is reklámoldalak seregét nyitja meg automatikusan a rákattintással, ahol korábban nem."


Elhárítás :

A felugró reklámok elleni legjobb védelem a böngésződhöz hozzá csatolható kiegészítő .

[link]


---

Javallott a program használata (kipróbáláskor a "free" verziót használd) :

malwarebytes

[link]


[link]

[link]

( találhat olyan dolgokat a gépeden ami hatással van a géped működésére )

2014. máj. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Google-ben a keresési találatokra rákattintva új lapon nyitja meg azokat, nem pedig ugyanazon.

-> Ez a jobb és praktikusabb használat , mivel visszalépéskor a gyorsítótárad adatai sokszorozódik."

- Függetlenül attól még megváltozott a kezelése, és szándékomon kívül. Ez általános jelenség?

Merthogy ha kerestem Google-ben, eddig egyetlen fül volt csak végig, rákattintottam a találatra, majd visszalépés, és kerestem tovább. Most, amint rákattintok, az egy új lapon jelenik meg.


A Vezérlőpult - Programok eltávolításába lépve Google Toolbar-t, QuickStore Toolbar-t, és Ask Toolbar-t találtam, ezeket eltávolítom.


A Nod32 frissítéseinek telepítése 74/86-nál megállt, nem mozdul tovább.


A többi jelenség normális?

2014. máj. 29. 13:59
 8/15 anonim ***** válasza:
És most már nincs toolbar ? Ccleneart lefuttattad ?
2014. máj. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Vélhetőleg nincs. Letöltöttem a Adblock Plus-t, de nem találtam benne cleaner funkciót, és nem tudom, mit szolgál. Vagy a cleanert tartalmazza a gépem alapvetően, és nincs köze a fentihez, hanem külön értendő?


A Google most is külön lapot nyit meg a találatokra való kattintáskor. Nem tudom, hogy ez másnál is így van-e.

2014. máj. 29. 15:42
 10/15 A kérdező kommentje:

A freemail már rendben működik, és mintha az akadozó sebesség is javult volna, bár az egyébként is időszakos probléma volt az utóbbi napokban, így nem tudod, hogy megszűnt-e.

Most a youtube-bal sincsen baj.

Reklámoldalak még felugranak.

2014. máj. 29. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!