Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírusirtók, kérhetem a segítsé...

Vírusirtók, kérhetem a segítségeteket?

Figyelt kérdés

Az én gépemet is elérte az ún. "nyomozóiroda-vírus", kiírta a rendszer, hogy tiltott tartalmat jelenítettem meg és 2 napon belül fizessek be 25 000 Ft-ot. És azt, hogy a gépen minden blokkolva van, innen mindent rögzítenek, stb.

Gyorsan utánaolvastam, mert gyanúsak voltak a magyartalan mondatok, s már tudom, ez egy vírus. Láttam is, hogy milyen lépésekkel lehet leszedni.

A kérdésem: ha nekem minden működik a gépen, semmi nem tűnt el, az Avast azt írja maximális a védelem és kórokozót nem talált, akkor nincs is a gépen? Vagy rejtőzik valahol?

Nem lassabb a gép, mint szokott és tényleg minden oldal bejön, illetve minden mappa megnyitható.



2014. jún. 8. 18:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Utána telepítsd a Kaspersky Internet Security 2014-et és azzal is nézd át a gépet, a többit kapcsold ki arra az időre. 1 hónapig hagyhatod is, mert annyi a próbaidő.


[link]


Aztán még CCleanert is uszítsd rá, hogy a romokat eltakarítsa.

2014. jún. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Huh, ezt mind? Elvagyok, mint a befőtt ezekkel...:) De hogy tudom kikapcsolni? Igen, sok a kérdésem... :(
2014. jún. 8. 20:12
 13/18 xtrememenő válasza:
Avast,AVG,Panda Cloud antivirus,Norman Malware Cleaner,Eset Nod 32.
2014. jún. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
A Malwarebyte's és a Kaspersky Visrus Removal tool alkalmi vírusirtók. De csak egy rendes aktív vírusvédelmi szoftver legyen a gépeden.
2014. jún. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ez a "magyar rendőrség" vírus sok ország rendőrsége nevében zsarol, de még magyarul se tud, Google fordítóval írták. [link]
2014. jún. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Először is, egy jó védelem 4 részből áll: vírusirtó, tűzfal, kiegészítő védelem, tudatos felhasználó


Az első kettőt letudhatod egy G-Data Internet Securityval, vagy ESET Smart Security-val (utóbbit én jobban szeretem). Mindkettőhöz ingyenes hozzáférhetsz, kipróbálhatod, illetve PC World szokta őket ingyen adni (mármint a magazin).


Kiegészítő védelemként a Malwarebytes anti-malware innen: [link] biztos forrásból.


Ha nagyon alapos akarsz lenni, akkor mellé Sophos Virus Removal tool:

[link]


Böngészőt védheted modulokkal:

Noscript vagy ADBlocker Plus

illetve mellé mehet a Spyware Blaster is


Malware Bytesnál állíts be, hogy rootkiteket is keressen.

Előtte rakd újra a gépedet, és első dolgod legyen ezeket megcsinálni.

2014. jún. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Chrome, Comodo Dragon:

[link]


Firefox, Egyéb:

[link]


Ezeket tedd fel a böngészőkre MINDIG !!!!!!

2014. jún. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Telepítsd újra de ezúttal Linuxot tetess rá!

[link]

(xubuntu)

2014. jún. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!