Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Format C: után adat-visszaállí...

Format C: után adat-visszaállítás?

Figyelt kérdés

Nagy bajban vagyok! Melóhelyemen újratelepítettem a munkaügyi előadó gépét. Épp végeztem a formázással, mikor jajveszékelve jött oda a nő, hogy ugye a nyilvántartásokat (Bejárati csekkoló, fizetések, stb-stb) adatbázisát ugye nem töröltem le.


1. Nem mondta senki, hogy ezen a gépen van ilyen adat.

2. Vagy 600 vírust találtam rajta, összeomlott teljesen a rendszer (Win XP, IE6 mindenféle védelem nélkül, így használták 5 éve - én csak 2 hónapja vagyok itt)

3. Nem csinált senki SEMMI biztonsági mentést az adatbázisról!


Szóval most ezt hogyan állítsam vissza? :| 4 évre visszamenőleg minden ott volt.



2014. jún. 21. 07:34
 1/10 A kérdező kommentje:

Többek közt egy 10 éves (!!) W32.Jeefo vírus is volt a gépen ami minden programot hazavágott.

A vinyó sem volt particionálva.

2014. jún. 21. 07:36
 2/10 anonim ***** válasza:
Easeus.com
2014. jún. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 csacsi2 ***** válasza:

Ne használd mostantól sűrün, egyből futtasd le a getdataback for ntfs -et (fizetős program, de a legjobb én már hoztam vissza vele adatot formázás utánról)

[link]


vagy próbáld ki az ingyenes recuva nevü programot.

[link]

lényeges, hogy a lehető legkeveset legyen használatban a helyreállításig! Annál kissebb az esély...

2014. jún. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Rákészülök és ezt az utóbbit kipróbálom. Nagyon nem szeretném, ha ezen múlna az állásom.
2014. jún. 21. 07:51
 5/10 csacsi2 ***** válasza:

amennyiben nem informáltak, akkor ezzel érvelhetsz!Nem a te hibád! Amit a #2 válaszoló írt az is jó program, én csak azt tudtam ajánlani amit már kipróbáltam és bizonyított! Minden programot azér mégsem lehet...

Lényeges lenne beszerezd (akárhogyan) a teljes verziót a getDataBack-ból, mer az ingyenessel nem fogod tudni visszaállítani még ha meg is találja!

Recuva viszont teljes értékű és ingyenes.

2014. jún. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát nem informáltak, nem tudtam semmit.

GetDataBack-ot közben "megvettem az öbölből", megnézem mire megyek vele.

2014. jún. 21. 08:43
 7/10 anonim ***** válasza:

Céges gépen csak óvatosan az öbölből származó programokkal, mert nagyon drága baj lehet belőle!

G.

2014. jún. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szerinted rajta hagyom? :)


Sajnos nem hozott használható eredményt. Szóval ez elúszott. De azért köszi mindenkinek a segítséget, ez a későbbiekben még hasznos lehet!

2014. jún. 21. 14:06
 9/10 csacsi2 ***** válasza:

amennyiben fizikailag felülíródott adattal azt lehetetlen visszahozni.ezért lehetőleg nem szabad a helyreállításig használni. A Kürt-nek vannak speciális eszközeik, amikkel tudják olvasni a lemezt, még akkor is ha nem működik. Szóval fel vannak szerelve. amennyiben nagyon fontos a cégnek akkor költ rá (tudom ez számodra nem kedvező).

[link]


amennyiben fontos adatokat tárolnak adathordozón, szokás biztonsági másolat készítő program használata pl acronis true image. Raid 1 (tükrözött) kötetek is hasznosak ebben az esetben. Talán még előnyödre is fordíthatod, ha felhívod a figyelmüket

1) A Vírusvédelem fontosságára

2) Adatmentés szükségességére (árnyékmásolat)

3) Egyéb hiányosságokra (pl felhasználói jogok korlátozása, személyes felelősség)

2014. jún. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
csacsi2 igen, így kell csinálni, de mint ahogy írtam, 2 hónapja vagyok itt. Itthon rá van kötve a gépre egy 1,5 TB-s vinyó, és minden héten péntek éjjel biztonsági mentést csinál rá egy progi, minden fontosabb dologról. Cobian Backup a neve, és ráadásul freeware, ajánlom mindenkinek!
2014. jún. 21. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!