Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az Avast! Antivírus a fertőzőt...

Az Avast! Antivírus a fertőzőtt fájlokat irtja ki vagy a vírus fájlokat?

Figyelt kérdés

2014. jún. 25. 11:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerinted mi a különbség a fertőzött és a vírusos fájl között?
2014. jún. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Úgy értettem hogy pl.: a minecraft fertözött és a minecraft játékot fogja letörölni vagy a benne lévő vírust?
2014. jún. 25. 11:14
 3/11 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha el tudja távolítani a vírust, akkor megtisztítja a Minecraftot és nyugodtan használhatod tovább. Ha nm tudja eltávolítani, akkor a fertőzött fájlt karanténba helyezi és nem fogod tudni futtatni.
2014. jún. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
értem és torrentel letöltöt fájlokkal is így van?
2014. jún. 25. 11:16
 5/11 anonim ***** válasza:

1. válaszoló, a kérdező jól tette fel a kérdést, mert fertőzött és vírus(nak) a fájlai között van különbség.


Szerintem megpróbálja kiírtani belőle az ártalmas kódot (nem használok Avastot), és ha nem megy neki karanténba teszi/törli a fájlt.

2014. jún. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem jól tette fel a kérdést. A vírusnak nincsenek fájljai.

Ez minden fájlra vonatkozik. Igen, a torrentezettekre is.

2014. jún. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2014. jún. 25. 11:19
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincsenek fájljai? Akkor a RAT (Remote Access Trojan) server komponense (ami egy EXE fájl és az maga a vírus),...igen..valóban nem fájl ;) szerintem kiskutya :D
2014. jún. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Benne van a nevében, hogy az trójai. Ne keverjük a szezont a fazonnal.
2014. jún. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De a trójai a vírusok egy fajtája, de nemrég kellett tesztelnem egy face-n terjedő vírust is, ami nem trójai volt, csak egy ártalmas DLL-fájl társított az explorer.exe folyamathoz, tehát a DLL fájl, a vírus fájla.
2014. jún. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!