Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan lehetek biztos abban,...

Hogyan lehetek biztos abban, hogy NINCS webcam lopó program a gépemen?

Figyelt kérdés

A TV2-n futó Magánnyomozók című dokureality sorozatban láttam ilyet, hogy a magánnyomozók sehogy NEM tudtak bejutni egy általuk megfigyelt maffiózóhoz. A programozó haverja csinált "VALAMIT" ami által egy KÉMPROGRAMOT jutatott VALAHOGY az illető maffiózó laptopjára. Vagyis amikor a maffiózó bekapcsolta a gépét, a megfigyelő magánnyomozók LÁTTÁK őt is, a lakást is (belülről), mindenkit aki ki-be jön és hallottak is minden elhangzó párbeszédet....A magánnyomozó lánya közben meg is kérdezte, hogy "Hogyhogy a maffiózó vírusírtója nem érzékeli a kémprogidat"? Erre a programozó annyit mondott, hogy "mert sima programnak tűnik"....aztán persze egy idő után mégis észrevette a tisztelt maffiózó....de...

Engem egyszerűen AZ ÉRDEKEL, hogy HOGYAN tud valaki föltenni ILYEN WEBCAM KUKKOLÓ PROGRAMOT az "én gépemre",ÚGY, HOGY BE SE JÖN A LAKÁSOMBA???


EZ, HOGY LEHETSÉGES?!


A másik kérdésem pedig, hogy HONNAN tudhatom BIZTOSAN, hogy NINCS efféle "kukkoló" progi a gépemen? Az Anti Spyware programok kiszűrik? Vagy ahhoz más progira van szükség?


Aki tud válaszolni, annak ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!



2014. júl. 16. 01:09
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
maffiózó vagy? ha nem akkor valószínűleg nincs ilyen jellegű program a gépeden.
2014. júl. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hahaha!


Kedves 01:31-es válaszoló!


Tudod, nem kell ahhoz maffiózónak lenni, hogy valakik SZÓRAKOZÁSBÓL ilyen progit juttassanak a gépedre...

Léteznek BETEGES KUKKOLÓK, BETEGES KIVÁNCSISKODÓK....stb....

Akik pl leskelődni szeretnek, vagy magán jellegű infókat kukkolni rólad ami MAGÁNÜGY!


Ha olvasnál ilyen témájú cikkeket, akkor tudhatnád, hogy VAN ILYEN!


Egyébként pedig,NEM a kérdésre válaszoltál!

Ha nem akarsz/vagy NEM TUDSZ a kérdésemre válaszolni,akkor miért szórakozol ezzel, hogy kioktató és cinikus megjegyzéseket teszel?!


Ez itt egy SEGÍTSÉGET KÉRŐ oldal! Ahol az emberek SEGÍTENEK (ha tudnak) a feltett kérdésre, vagy ha NEM tudnak.....akkor HALLGATNAK.... (én is így szoktam tenni mások kérdésével)


Segítek (ha tudok), ha nem tudok, akkor HALLGATOK....!

2014. júl. 16. 01:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod biztosan. Ellenben tedd azt, amit en. Fekete szigeteloszalaggal ragaszd le es kesz.
2014. júl. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves 01:52-es!


Koszi, de A (beépített) kamerát én is leragasztottam (már rég).

De attól a HANGOT (tehát beszélgetéseket) akkor is le tudják hallgatni...az ilyen progival.


Bizonyos oldalakon azt olvastam, hogy "tiltsam le a mikrofont" és csak akkor engedélyezzem ha tényleg használni akarom...


De HOGY tudom azt letiltani?! Véglegesen mondjuk nem akarom letiltani, mert Skype-on szoktam használni...de nem a beépített mikrofont, hanem a fülhallgatós mikrofonomat.

2014. júl. 16. 02:03
 5/8 anonim ***** válasza:
A hangbeallitasokban szerintem le tudod tiltani valahogy.
2014. júl. 16. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Come back ***** válasza:
32%
Te valamilyen fóbiában szenvedsz kérdező! Menj el orvoshoz! Leragasztja a saját webcameráját, Beszarok! :D XD :D Ki vagy te? Bank elnök? Az ilyen kis jelentéktelen személyekkel egy hacker sem foglalkozik, mert csak egy profi Hacker képes észrevétlenül elhelyezni egy programot úgy, hogy nem jön be a lakásba. Ez szegény Magyarország, nem Usa!
2014. aug. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A legbiztosabb megoldás, hozzáértő biztonsági szakemberek szerint is: szigszalag.
2015. máj. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"EZ, HOGY LEHETSÉGES?!"

Ha távolról valamilyen programhibát kitud használni, és tud futtatni programot távolról, akkor fel tudja telepíteni.

Viszont a kamera ellen a legjobb amit többen is írtak az a hardveres tűzfal a leragasztás.

Mikrofonnál, az a kérdés, hogy egyáltalán van-e a gépedben beépített mikrofon, vagy nincs.

Ha van akkor elméletileg elég a mikrofonbemenetbe bedugni egy kikapcsolt mikrofont, és az letiltja a beépítettet.

Viszont a mai világban ez már nem elég, mert letudnak hallgatni a telefon mikrofonjával, az okostévé (kamerájával megfigyelhetnek) mikrofonjával, és újabban már sikerült tesztként hangszóróval is hallgatózni. Vagy ha van biztonsági kamerád azzal is megfigyelhetnek, ha netre van kötve.


"A másik kérdésem pedig, hogy HONNAN tudhatom BIZTOSAN, hogy NINCS efféle "kukkoló" progi a gépemen?"

Sehonnan. Még ha újonnan veszed akkor is lehet rajta olyan.

A legjobb, ha nincs kamerája, és mikrofonja.

Vagy ha nincs netre kötve, de az meg most már elképzelhetetlen.

2018. szept. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!