Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi baja van a gépemnek? Már...

Mi baja van a gépemnek? Már elegem van!

Figyelt kérdés

Minden úgy kezdődött, hogy nem lehetett kikapcsolni... kis villogó led továbbra is világított kikapcsolás után, holott elkellett volna aludnia. Azt is lehetett hallani, ahogy tovább megy a gép... egy idő után már be sem lehetett kapcsolni, semmire nem reagált.

Visszavittük (1 éve vettük) a Media Marktba, mert van rá garancia. Ott volt legalább másfél hónapot és amikor elhoztuk, az volt ráírva, hogy 10 újra lett indítva, működik rendesen és megjavította magát a gép :O Csak néztünk nagyokat, de hazahoztuk... működött is valameddig rendesen, de amióta letöltöttem pár dolgot, pl. filmeket, zenéket megint sz#arakszik...... és legújabban a Chrome nem képes semmit csinálni, nem tölti be a kért oldalakat vagy ha igen, akkor csak félig és tovább homókórázik..egyszerűen idegesítő, régen tök gyors volt mos meg ez...! Ja és a legjobb, akármilyen oldalt megnyitok, feljön ezer reklámfelület... ami még soha nem volt, lefogadom, hogy ez nem az internethibája, hanem mintha egy vírus lenne a gépemen, amitől ilyen reklámok jelennek meg, de direkt néztem a letöltéseket meg a rendszert és semmilyen plusz programot meg bővítményt nem találok rajta ami okozhatja ezt. Mindemellett a vírusírtó folyton kidobja az újonnan karanténba helyezett vírusokat, pedig semmi veszélyes oldalt nem látogatok!!! csak a szokásos... facebook, youtube, ncore és hasonlók. Szerintem a vírusirtómmal is baj van, de erre már régóta gyanakszom... vmi Avast (egy kalap fos). Nem tudtok esetleg valami ingyenes és hatékony vírusirtót?

Mi lehet a gépen (egyébként laptop) baja? Segítsetek!



2014. júl. 20. 18:07
 1/5 hypno ***** válasza:

Én javasolnék egy tiszta újratelepítést.

Pláne, hogy a jelek szerint jogtiszta operációs rendszered van.

2014. júl. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Emsisoft Antimalware vagy Malwarebytes! Tipikus..kaptál a letöltött cuccokhoz grátisz malware és adware vírusokat..

WiseCare is kelleni fog, hogy a szemetet kipucold, azzal is gyorsulni fog! :)

2014. júl. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A géppel kapcsolatban nem tudok segíteni, de írtad, hogy sok felugró reklám van, szóval ajánlok egy programot, a neve ADBlock. A Chrome áruházában ingyenesen le lehet tölteni, szerintem megéri. Még a youtube videók elől is kiszedi a reklámot. :)

Sajnálom, hogy a géppel kapcsolatban nem tudok hasznosat mondani, de remélem ez segít kicsit.

2014. júl. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előbb mentsd le a cuccaidat, aztán a Kaspersky Free online scanner lefuttattása, aztán teljes letörlés és tisztán újratelepítés. Valószínűleg egy botnet hálózat tagja a géped. Újratelepítés után Comodo Internet Security-t telepítsél, van belőle ingyenes is.
2014. júl. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek!
2014. júl. 22. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!