Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Egy érdekes probléma, mi...

Xendeldar kérdése:

Egy érdekes probléma, mi lehet ez? Hackerek? Esetleg az Új internet? Valaki segítsen!

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek!



Egy elég érdekes problémával fordulnék hozzátok.

Régebben futtattam egy játékszervert, akkor egy játékos a szerveren valahogyan megtudta az IP-címemet, gondolom a port miatt

majd szétkürtölte mindenfelé a már említett címet, namost egészen odáig nem volt probléma amíg neves híres

T-home fel nem kínálta azt a lehetőséget hogy a mostani 5-megás net helyett lehet egy 30-as viszont normál

kábel TV helyett az új csodatalálmánnyal az IP-TV-vel, kis is cseréltek mindent, értelemszerűen a routert és a modemet is

(tp-link volt az előző router) egy D-Link nevezetű "csodára" amely ugye már magában foglalja a modemet és a routert is egyben

Itt kezdődtek a problémák,innentől kezdve már kezdte produkálni a hibákat maga a szerver is meg a gép is

Magánál a szervernél azt vettem észre hogy állandóan lefagy, ez ugyebár egy Home-szerver, nekem úgy tűnt hogy hiába 6x

akkora sebességű a net mégsem éreztem gyorsabbnak, sőt, ami igazán zavart az a DDOS támadás lehetősége,

hamarosan elkezdődtek az igazán komoly zűrök, a lakásban mind a két gép véletlenszerűen elkezdett leállni még a TV

is mert ugyebár internet alapú, kezdett gyanússá válni a dolog, letöltöttem a Malwarebytes nevű programot ami

47 kártevőt talált az én gépemen, a másikon pedig 37-et, a vicc az egészben az hogy nem voltam fent semmilyen

"csúnya" oldalon sem ahonnan ezek jöhettek volna, teljesen tanácstalan vagyok, a Malwarebytes közben napont blokkol káros Címeket/weboldalakat

pontosabban IP-címeket blokkol, van úgy hogy napjában 27-et is, van amikor csak egyet, az érdekesség az egészben az hogy Forrásként a Skype

-ot írja amit nem értek mert nincs olyan ismerősöm (tudomásom szerint) aki bármit küldözgetne, régebben fent volt az utorrent is néha azt is írta a káros címek forrásának

ami a döbbenet számomra hogy mindíg más az a bizonyos kártékony IP amit a progi blokkol, néha Lettországi, de már Ukrajna is megfordult a blokkolt

ip-címek között, hogy ne legyen elég az utóbbi egy hétben a gép elkezdett hülyeségeket csinálni, pontosabban a billentyűzet, néha ír néha nem, néha

kihagy néha többet ír a kelleténél, ez is kész csoda hogy így le tudtam írni ezt a kérdést, nagyraértékelném ha tudna valaki segíteni

Köszönöm hogy elolvastátok! :(



(Jelenleg nincs nyitott port, szóval nem értem az egészet már tanácstalan vagyok, malwaret meg nem jelez már mindet kiírtottam)



2014. júl. 31. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem valami nagyon csúnya vírust kaptál be, ami a belső hálózaton el tudott szaporodni. Hálózatról leválasztott állapotban, tetszőleges bootolható CD-vel (Eset, Kaspersky, Avira, AVG, Comodo is kínál ilyet) írtsd le az összes vírust. Esetleg újratelepítés is felmerülhet.


Dinamikus IP-vel és nulla nyitott porttal (vírusok nélkül) már a ddos-t is elkerülted, hiszen semmi nem különböztet meg a többi internetezőtől.

2014. júl. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen köszi!

Sajnos már mindkettő megtörtént, kiírtottam az összeset

majd újratelepítettem a gépet, amint fent volt az új

oprendszer azonnal a malwarebytes-ot tettem fel ami

rögtön talált több vírust is, pedig frissen telepített rendszer volt... egyszerűen nem értem...

2014. júl. 31. 20:21
 3/9 legly ***** válasza:
Csatlakoztatva volt az internet az úrjatelepítés során?
2014. júl. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, gondolod hogy közvetlenül a hálózatról jön?

nekem is ez a sejtésem..

2014. júl. 31. 21:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nincs valami USB-n csatlakoztatható dolgod? (Pl. Pendrive, HDD) Amit mindkét gépen használtál? Mert ha van és használtad mindkét gépen, előfordulhat, hogy arra települt fel a kártevő. Különben javaslom neked a HitmanPro-t.

2014. júl. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Valami fertőzött bemeneti eszközöd van, mindenképpen az van.


Amúgy én 1 év múlva hacker leszek, megtanulom kezelni a szoftvereket és tanulom is az elméletet.


Megmondom neked, a legvalószínűbb az hogy valaki besétálhatott a számítógépedhez aztán felrakhatott rá egy vírust, bármilyen bemeneti eszközre tehette, vagy felléptél egy olyan oldalra amire nem kellett volna de szerintem ez szinte lehetetlen.


Valaki tuti behatolt a szobádba hogy kárt tegyen a gépedben.


Mivel nem tartom túl valószínűnek hogy pár óra vagy nap alatt elcseszd a gépedet, ez esélyekben gondolva lehetetlen.


Szerintem töltsd le az AVG vírusírtót, az nem fog sose csalódást okozni, legyen bármilyen vírus, nekem mindig jelzi, ha ügyesen alkalmazza valaki a gépét és nem függő és AVG vírusirtója van, soha az életébe nem kapna be egy vírust ami akár még egy kis kárt is tehet a gépben.

2014. aug. 3. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6: A fél karomat feltenném, hogy 1 év múlva nem leszel hacker:) A személyes hozzáférés pedig még ennél is valószínűtlenebb.
2014. aug. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A malvarebytes nekem is blokkol folyton ip címeket, de nekem kajak nincs semmi vírusom. Állandóan a torrent et írta ki, de csak ncore ról töltögettem le filmeket szóval nem tudom, de le is töröltem a malvarebytes -ot.
2014. aug. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Javaslom nektek a HitmanPro-t! Nagyon jó vírusirtó! Hetente 1-2X lefuttatod és kész! Akkor is lefuttathatod, ha valamibe nem vagy biztos, hogy vírusos vagy sem. És azt is javaslom, hogy a külső merevlemez, pendrive, stb. -t mindig vizsgáljátok át! Mert onnan könnyen át tudnak menni a vírusok a másik gépre.
2014. aug. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!