Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb jelszó kezelő/tároló program?

Figyelt kérdés
Elhatároztam, hogy biztonságosabb jelszavakat fogok használni, ehhez pedig egyelőre kéne egy biztonságos hely, ahol tárolhatom őket. Valami olyasmire gondoltam, amibe megadod az oldalt és az E-Mail/Felhasználónév-Jelszó párost. Ezekhez ezután csak egy mesterjelszóval lehet hozzáférni. Az adatokat lehetőleg helyileg tárolja, mert szerintem szinkronizálni, egy felhőben, az interneten tárolni kicsit fura...
2014. aug. 16. 09:04
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Vagy dobjak össze egyet magamnak .bat-ban? Ez esetben a jelszavak nem lesznek titkosítva, viszont a program mindent tudni fog, amit szeretnék. Itthon meg nem igazán értenek ehhez rajtam kívül, tehát ebből a szempontból biztonságban vannak.
2014. aug. 16. 09:28
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi agy és némi logika csodákra képes.

Amúgy magad ne állj neki mókolni, mert abból nem lesz biztonságos program.

Ezt próbáld ki: [link]

G.

2014. aug. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Jó, azt gondoltam, hogy logikával meg lehet jegyezni, csak a biztonság kedvéért kell a program. Amúgy, ha a saját programomat használom, akkor mitől nem biztonságos? Azért, mert nem titkosít és így, ha megszerzik a fájlokat, akkor már tudják a jelszót? Mindegy, a Lastpass-t kipróbálom, elvégre biztos jobban értenek a biztonsághoz, mint én.
2014. aug. 16. 12:37
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

"Azért, mert nem titkosít és így, ha megszerzik a fájlokat, akkor már tudják a jelszót?"


Igen például ezért sem.

Meg megírástól függően lehet még ezer más baja is.


A lastpass egy egész jó megoldást ad és sok platformon megy. Ne akard újra feltalálni a kereket (ráadásul szögletes formában).

2014. aug. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Jól van, a LastPass-t fogom használni, a saját program csak lehetőség lett volna. De most már értem, elvégre a programom egy .bat fájlba mentette volna ki a jelszavakat, ennyi erővel .txt-be is írhatnám magamtól, amibe már nem szívesen tenném ezeket az adatokat.
2014. aug. 16. 13:03
 6/19 anonim ***** válasza:
KeePass.
2014. aug. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
A KeePass offline, gépen tárolja az adatokat? Csak mert a LastPass nem egészen az, amire gondoltam. Én nem egy jelszót akarok megjegyezni, én csak egy biztonságos helyet szeretnék a gépemen, hogy ha elfelejtem a jelszót, akkor meg tudjam nézni. Nem akarom kiadni harmadik félnek.
2014. aug. 16. 14:45
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
Egy .kdb nevű titkosított adatbázist hoz létre a gépen, adhatsz meg jelszót amivel hozzáférsz. Ezt használom évek óta, eddig bevált. Egyszerű és pontosan azt tudja amire szükségem van. Több jelszót is megjegyez. Android-ra is van kilense. Gépen és telefonon is szoktam használni. Semmiféle netes szinkronizációs marhaság nincs benne mint a a LastPass-ban.
2014. aug. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Mondjuk a LastPass pont a "netes szinkronizációs marhaság" miatt lesz jobban kezelhető.

Ugyanis ott a kényelmes automatikus kitöltés, illetve akárhány gépről, másolgatás nélkül tudod használni és önmagát tartja szinkronban.


Például felrakod otthon, belépsz, használod.

Majd mész valahova, feldobod a laptopra is a klienst és belépsz (egyetlen egyszer) és máris ugyan úgy tudod használni. Ha hozzáadsz a laptopon még jelszavakat, utána otthon is kényelmesen tudod használni, stb...


Nincs kézzel másolgatás, nincs pendrive dugdosás, semmi ilyen és ugyan úgy titkosítva van minden.

2014. aug. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
És mi van akkor ha valakinek egy eszköze van és nincs igénye semmilyen szinkonizációra? Na jó, két eszközöm van. Fél perc szinkronizálni.
2014. aug. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!