Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Nehezen indul a gépem amikor...

Nehezen indul a gépem amikor bekapcsolom a gépház megy de monitor sárgán világít megnéztem rendesen össze van dugva minden. Mi lehet a baj és hogy lehetne megjavítani?

Figyelt kérdés

2014. aug. 21. 17:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hova megy a gépház? :D
2014. aug. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nagyon vicces úgyértem működik esetleg tudsz valami értelmes választ? :D
2014. aug. 21. 17:54
 3/19 anonim ***** válasza:
nehezen indul, vagy egyáltalán nem indul? az sem mindegy
2014. aug. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nehezen indul úgy ötször rá kell ütni hogy bejöjjön valami.A gépház elindul de a monitor lámpája sárgán világít.Nem lehet hogy valami vírust kapott?Esetleg az újratelepítéssel megjavulna?(XP operációs rendszer)
2014. aug. 21. 18:08
 5/19 anonim ***** válasza:
ki tanította neked hogy ütni kell?
2014. aug. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Senki és hidd el én se szívesen teszem de már csak így reagál és ha lehet most már térjünk a válaszokra hogy lehet megjavítani?
2014. aug. 21. 18:16
 7/19 anonim ***** válasza:

szerintem sehogy, ha az ütéstől már nem jön többet helyre , akkor addig ütötted míg végül meghalt :)

lehet, hogy valahol egy mikrorepedés van....


-csinálj egy BIOS resetet

-papír-zsebkendővel a kártyák érintkezőit tisztítsd meg,

-szedd ki a gépházból a komplett gépet, figyelve, hogy mi hol volt! Szerelj szét mindent darabokra

-Próbálkozz másik táppal

-próbálkozz minimális eszközzel elindítani a gépet (proci, ram, alaplap, táp, videokártya)

-próbálkozz csak egy darab ram-al

-azt is az összes ram foglalatot kipróbálva egyesével

stb stb stb


-

2014. aug. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Figyelj tisztázzunk valamit:Én eddig soha nem ütöttem a gépet csak miután ezt kezdte csinálni neml ehet hogy valami vírus mert az avastom egyfolytában jelez hogy blokkolt egy fenyegetést és egyszer amikor nagynehezen elindult kíjelezte hogy vírust kapott.Ennek tudatában mit ajánlasz?
2014. aug. 21. 18:33
 9/19 A kérdező kommentje:
Ha újratelepíttetjük a gépet attól rendbe jönne?Mert én csak vírusra gyanakszom.És a gépház elején van egy lámpa ami ha minden rendben van pirosan villog de amikor az történik amit fent leírtam nem villog.És ezt általában akkor csinálja amikor vírust kap.
2014. aug. 21. 19:00
 10/19 anonim ***** válasza:

Jó akkor tisztázzunk valamit de ne haragudj meg ha nyersen fogalmazok, a kérésedből nem derül ki semmi:


" monitor sárgán világít" ez jelentheti azt, hogy van kép a monitoron de sárga a színe.

-De jelentheti azt, hogy az állapot jelző led sárga színű, és olyankor szokott nálad sárga színű lenni amikor nincs jel a monitor felé. Én erre tippelek. Ugye ez van?

Elromolhatott a monitor? Ki kell próbálni másik gépen.


Nehezen indul a gépem. A leírtakból kiderül, hogy egyáltalán nem indul, csak ha ütöd.

a vírus nem a bekapcsológombot fertőzi meg, hanem a merevlemezen levő adatokat.

Ha egyáltalán nem indul el a géped, nincs kép a monitoron, hogy akarod újratelepíteni a Windows-t?

a géped elején levő piros színű villogó lámpa az a merevlemezed működését jelző lámpa, akkor villog ha dolgozik a vinyó.


Most akkor megy a géped, vagy nem megy?

Sárga a monitorod ledje, vagy nem?

Van kép a monitoron vagy nincs?

Megy a géped, de nincs kép?

Van a hangszórón Windows bejelentkezési hang csak képet nem látsz?

Látsz képet a POST alatt, a Windows-inditáskor viszont már nincsen?

Szóval ilyen részletességgel kellene leírnod mi a tapasztalatod a géped inkorrekt viselkedésével....

2014. aug. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!