Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Nehezen indul a gépem amikor...

Nehezen indul a gépem amikor bekapcsolom a gépház megy de monitor sárgán világít megnéztem rendesen össze van dugva minden. Mi lehet a baj és hogy lehetne megjavítani?

Figyelt kérdés

2014. aug. 21. 17:38
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Elsőre nem indul normálisan

Sárga a monitor ledje

Nincs kép a monitoron

Megy a gép de nincs kép

Se képet nem látok se hangot nem bejelentkezési hangot nem hallok

Látok képet

2014. aug. 21. 19:26
 12/19 A kérdező kommentje:

Szóval megpróbálom sorról-sorra érthetően elmagyarázni:

Először is bekapcsolom a gépházat majd a monitort a gépház megy de monitor ledje sárgán világít a gépházon a vinyót jelző piros lámpa nem villog majd amikor bejön valami a képernyőn kiad egy pros írást ebből tovább lépek majd kiad kiad egy kék ablakot(nem a kékhalál ablakot) mivel nem értek semmit ebből is kilépek és beindul minden normálisan a kép bejön hangot is hallok a piros lámpa is villog és megy rendesen.Remélem így már elég érthető.

2014. aug. 22. 11:32
 13/19 anonim ***** válasza:

végre! tökéletes!

tehát megy a gép, van képed a monitoron.


"majd amikor bejön valami a képernyőn kiad egy pros írást ebből tovább lépek"

POST?

[link]

ilyen? Ez a POST ilyenkor ellenőrzi a BIOS mi található a gépben. Miért kell továbblépned? Mennie kellene őneki automatikusan tovább hacsak! nem észlel hibát és kéri hogy nyomj valamilyen gombot , hogy a hibát vagy hagyd figyelmen kívül, vagy lépj be a SETUP-ba/BIOS-ba hogy elvégezd a hibajavítást.

Gondolom ez lehet az a "majd kiad kiad egy kék ablakot(nem a kékhalál ablakot) mivel nem értek semmit"

ez a kék ablak a BIOS

[link]

"ebből is kilépek és beindul minden normálisan"


szóval tölts fel egy képet a POST-ról (fekete képernyő fehér betük) hogy lássuk mi a hiba...

2014. aug. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Előre is elnézést ha nem vagyok 100%-ig érthető de az első kép amit kiad az kicsit másképp néz ki képet nem tudok róla feltölteni mert most nem akarja kiadni és nem is nagyon tudom hogy hogy keressek rá de úgy néz ki hogy bejön e fekete ablak amin valami fehér írás van angolul utána jön egy rész ami "warning"-al kezdődik ez a piros írás majd alatta ismét fehér írás megnyomom a space-t után mintha keresne valamit de nem lép sehova maja megnyomom az F11-et megint keres valamit majd megint kiad egy írást ami szintén pirossal van utána pedig hogy press...N/Y megnyomom az N és tovább megy.

Utána kiadja ezt:Azt a kék bios képernyőt amit te is belinkeltél másodja.Majd elindul normálisan.Bocs ha nem elég érthető de kép híján csak így tuddtam elmagyarázn

2014. aug. 22. 13:26
 15/19 anonim ***** válasza:

persze, hogy másképp néz ki, hiszen amit linkeltem azt hívják normál POST-nak, amikor minden rendben működik.


Nálad valami hiba van (Warning! = figyelmeztetés!)

ezért kellene egy fotót linkelned erről a képről, mert írja hogy mire figyelmeztet, csak "mivel nem értek semmit ebből" ezért valaki másnak kellene elolvasnia a szöveget , olyan aki ért angolul. Mi nem ülünk a géped előtt ezért nem tudjuk a hibaüzenetet elolvasni. Te el tudod olvasni, viszont nem érted mit ír....

2014. aug. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Oké akkor amint lehet linkelek róla képet.De egyszerűen most nem akarja beadni.

De amit másodjára kiad az valahogy így néz ki: [link]

Minél hamarabb töltök fel képet az elsőről is de egyszerűen nem akarja kiadni.

2014. aug. 22. 13:46
 17/19 A kérdező kommentje:
Megjavult a gépem már normálisan beindul meg minden.Köszönöm a válaszokat és elnézést hogy raboltam az idődet(töket) az értetlenkedésemmel.Ha valami mégis lenne mejd megírom kommiba.
2014. aug. 22. 14:06
 18/19 A kérdező kommentje:

Szóval megint baj van de ezuttal vannak képeim.Szóval nagynehezen elindul és ezt löki be: [link]

Bocs csak 2 részben tudtam lefényképezni de itt az alsó része annak amit először kiad: [link]

És itt a másik kép amit kiad: [link]

Ezek után elindul szépen.

Légyszi segítsetek mert nekm hamaros kell a gép.

2014. aug. 27. 15:52
 19/19 anonim ***** válasza:

Az előző túlhajtás (tuning) sikertelen volt (vagy valami hasonló), ezért a rendszer visszaállt a gyári beállításokra. Nyomj bármilyen billentyűt a "Del" gombon kívül a BIOS beállításokba lépéshez.

Ezután pedig megnyílnak a gombnyomás hatására s BIOS beállítások. Itt be kell állítani mindent rendesen, utána feltehetően nem lesz gond. A Standard CMOS Feauters-ben (legelső) a kiírt dátum és idő helyes?

2014. aug. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!