Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért kell digitálisan megadni...

Miért kell digitálisan megadni az aláírásunkat pl. csomagkiszállításkor, nem hamisíthatják így meg könnyedén?

Figyelt kérdés

Egyre gyakoribb, hogy egy digitalizálótáblán bekérik a valós írásbeli aláírásunkat. Ok húzol egy vonalat, de ez miféle dolog, hogy boldog boldogtalan hozzáférhet az aláírásomhoz, amivel olyan papírt hamisít amilyet akar?


UPC, csomagszállítás, Magyar Posta,


(Gondolom nem kell bemutatni a Magyar Postát, ahol úgy lopnak, mintha ez lenne a feladatuk.)



Szóval ez normális, hogy bedigitalizálják a rendes aláírásunkat?


Szerintem nem mindenki ügyel erre, és simán aláírja.

Azt meg gondolom szintén nem kell mondani, hogy ami digitális, azt előbb-utóbb ellopják. Vagy egy alkalmazott, vagy külső támadó.


Más sem adja meg és csak egy vonalat húz?

A múltkor a postás ferde szemmel nézett, mikor látta, hogy nem éppen egy aláírást kanyarintok, a UPC-s meg egyenesen kiakadt, amikor közöltem vele, hogy én ugyan alá nem írom a táblagépén.


Tekintsünk el a "Jaj de paranoiás vagy hsz-tól".



2014. szept. 14. 21:54
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Én azt értem miért kérik az aláírást, de meg lehetne e nélkül is oldani, pl. egy pin kódot küldenek amit a csomagátvételkor megadok, ezzel biztosítva, a kódot csak rendelő tudja és azzal veszi át.


Van annak intelligensebb módja is, hogy a letagadhatatlanságot, átvételt biztosítsák. Lásd digitális aláírás (nem a kézzel aláírás digitális eszközre), ami itt nem megvalósítható, de a PIN kódos eljárás igen.



Amúgy a túlreagáláshoz annyit, hogy "Ha békét akarsz, készülj a háborúra." vagy jobb félni, mint megijedni és társai :)

2014. szept. 15. 16:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!