Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért kell digitálisan megadni...

Miért kell digitálisan megadni az aláírásunkat pl. csomagkiszállításkor, nem hamisíthatják így meg könnyedén?

Figyelt kérdés

Egyre gyakoribb, hogy egy digitalizálótáblán bekérik a valós írásbeli aláírásunkat. Ok húzol egy vonalat, de ez miféle dolog, hogy boldog boldogtalan hozzáférhet az aláírásomhoz, amivel olyan papírt hamisít amilyet akar?


UPC, csomagszállítás, Magyar Posta,


(Gondolom nem kell bemutatni a Magyar Postát, ahol úgy lopnak, mintha ez lenne a feladatuk.)



Szóval ez normális, hogy bedigitalizálják a rendes aláírásunkat?


Szerintem nem mindenki ügyel erre, és simán aláírja.

Azt meg gondolom szintén nem kell mondani, hogy ami digitális, azt előbb-utóbb ellopják. Vagy egy alkalmazott, vagy külső támadó.


Más sem adja meg és csak egy vonalat húz?

A múltkor a postás ferde szemmel nézett, mikor látta, hogy nem éppen egy aláírást kanyarintok, a UPC-s meg egyenesen kiakadt, amikor közöltem vele, hogy én ugyan alá nem írom a táblagépén.


Tekintsünk el a "Jaj de paranoiás vagy hsz-tól".



2014. szept. 14. 21:54
1 2
 1/11 Tengor ***** válasza:

Pedig öregem ez az.

Szerinted mikor vette utoljára valaki is a fáradságot, hogy összehasonlítson egy aláírást?

Miből gondolod, hogy nehezebb egy papírdarabról lemásolni az aláírást, mint egy digitális rendszerből kilopni?

És ha kilopják, mire mennek vele? Mit tudnak kezdeni egy 20-adrangu állampolgár aláírásával? Ha még sztár lennél azt mondanám, hogy dedikált hamisítványokat lehet belőle készíteni, de így...

2014. szept. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Papírról is lehet hamisítani, nem értem a problémádat.

Akkor lenne jelentősége adatlopás szempontjából, ha egy szerverre töltenék fel az aláírásokat, de feltételezem nem erről van szó, mert semmi értelme nem lenne.

2014. szept. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amilyen primitív kütyüket használ pl. a posta, nekem még egyszer sem sikerült úgy aláírnom, hogy akárcsak egy kicsit is hasonlítson az eredeti aláírásomra, pedig a melóhelyemen szinte minden nap veszek át csomagot. Ráadásul újabban az a mániájuk, hogy olvasható legyen az "aláírás", ami innentől kezdve nem is aláírás, csak egy leírt név. Az egész tiszta röhej, úgy ahogy van. Ráadásul a személyi igazolvány számot is elkérik, úgyhogy az egész elektronikus aláírósdi úgy baromság, ahogy van, legalábbis a posta technikai színvonalán. Nem hiszem, hogy ezeket a kriksz-krakszokat bármire is fel lehetne használni.
2014. szept. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Tengor ***** válasza:
Nem is az a lényeg. A jogszabály előírja, hogy kell aláírás. Hogy az milyen arról már nem szól, így nem is érdekli őket, a csomag kiszállítva és kész.
2014. szept. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#3


Tőlem egyszer bankban(!) kértek olvasható aláírást. Furcsán pislogtam, aztán teljesítettem a kérésüket, mert kellett a pénzem.

2014. szept. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A bank más tészta, többek között az OTP például tárol aláírásmintát, az a te érdeked. Ne vegyenek fel pénzt a nevedben.


Azon meg mi nem érthető hogy egy digitális aláírást akkor és oda nyomtatok ahova akarok, és tekintve a magyar bíróság által felkért és alkalmazott írásszakértőket, gond nélkül elfogadnák azt ha az aláírásoddal megírok egy papírt, hogy tartozol 100M Ft-tal.


Tény, nyomtatni és tollal aláírni két különböző dolog.


Végül is részben igaz. Csak ami digitális azt könnyebb ellopni, és naná hogy szerveren tárolják, kötve hiszem, hogy ezeken a kézi szkennereken tárolnák csak.

2014. szept. 15. 01:31
 7/11 Tengor ***** válasza:

#6, a nyomtatott aláírást sehol nem fogadják el. Ami digitális, az digitálisan ér valamit, de kinyomtatva semmit.

Meg tudod tippelni, hogy évente digitális pénzt vagy brifkóban figyelő papírpénzt lopnak el többet? Miért könnyebb ellopni a digitálisat?

2014. szept. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A digitális, az tökéletes másolat. Ezért lehet probléma. Senki nem tudja bizonyítani, ki hozta létre, a tulajdonosa vagy más.
2014. szept. 15. 12:03
 9/11 Tengor ***** válasza:

Igazából ha megfelelően kezelik, akkor meg lehet róla mondani, hogy ki vette fel és mikor. Innentől kezdve nem lehet máshova felhasználni.


Mint már írtuk: túlreagálod a dolgot. Sokkal hasznosabb dolgokba is ölhetnéd az idődet...

2014. szept. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért kérnek elektronikus számlát, mert könnyebb vele dolgozni, nem vesznek el a papírok, és nem kell egy dög nagy tömbbel rohangásznia a futárnak, illetve költséghatékonyabb is. Mindenki csak nyerhet vele.

Aláírni pedig azért kell, hogy ők tudják bizonyítani, hogy átvetted a csomagot, ha esetleg hőbörögnél, hogy nem kaptad meg.

2014. szept. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!