Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudok erős jelszót...

Hogyan tudok erős jelszót generálni, és milyen fajtái vannak ezeknek a jelszavaknak?

Figyelt kérdés

Kicsit tájékozódni szeretnék, hogy milyen fajta jelszavak léteznek, illetve mitől is függ egy jelszó erőssége? Hallottam régebben olyanokat is, hogy vannak több (16 32 64 128) bites jelszavak is. Mitől függ ezeknek a mérete, és hogyan lehet ezeket előállítani?


A válaszokat előre is köszönöm. :)



2014. szept. 27. 23:46
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

nagybetú,kisbetú,szám,írásjel....kombináld ezt és ez erős...



kisPista-54

2014. szept. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

És ami a legfontosabb: semmilyen értelmes, hozzád köthető szó, kifejezés, név ne legyen benne, legyen véletlenszerű.


Hogyan?

[link]

2014. szept. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Általános tévhit, hogy egy jelszó attól lesz jó, ha össze-vissza random karakterek és számok vannak benne.

NEM attól lesz jó a jelszó, hogy értelmetlen és nem lehet megjegyezni, hanem attól, a hosszú.


Itt egy egész jó leírás hozzá, ami szemlélteti: [link]



Az első válaszban említett "kisPista-54" pont egy rossz példa, több szempontból is.

Egyrészt nevet nem teszünk bele, másrészt a számokkal is ált. ha az ember választ valami hozzá köthetőt szokott, harmadrészt az ilyen kis-nagybetű kombókat egy okosabb szótár alapú törő is meg tudja fejteni akár. (Ugyanis pl a john-ban évek óta van lehetőség kis-nagybetűs kombókat és "gyakori" szám cseréket is betenni, pl o helyett 0-t is próbál, ahelyett 4-est stb...)


Egy: ezazénszupertitkosjelszavamiamitsenkinemtörfel

SOKKAL hatékonyabb lenne, mivel:

1, bruteforce-al ilyen hosszban jelenleg nem törhető.

2, szótár alapon, mivel több szó kombinációja szintén nem törhető

3, még meg is lehet jegyezni.

2014. szept. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, érdekes megközelítéseket olvashattam. :)


Második és harmadik válaszolónak üzenném, hogy szerintem mindkettőtöknek igaza van. Bár ez nézőpont kérdése.


Másodiknak szerintem azért van igaza, mert mert ha nem is a jelszó erősségére alapozik, hanem arra hogy nehogy megjegyezzék amit begépel, egy szemfüles ember el lesse a jelszavát, akkor pont az ilyen mások számára megjegyezhetetlen kacifántos akármik a jó jelszavak.


A harmadik válaszolónak szerintem meg pont az ellenkező ok miatt van igaza. Ha már tartani kell attól is hogy feltörik, és nem csak a megjegyzés ellen próbál védekezni, akkor egyértelműen ez viszi a díjat.


Én személy szerint maradok a második válaszoló véleményénél, inkább megpróbálnék megjegyezni egyszer egy kacifántos kódot, mert szerintem engem úgyse történek fel, nem lenne miért.


Köszi még egyszer a válaszokat! :)

2014. szept. 28. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!