Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A telefonom kiírt egy üzenetet...

A telefonom kiírt egy üzenetet, amit nem tudom hogy vírus-e. A kiírást leírom ide. (? )

Figyelt kérdés

"A ' [link] címen található oldal üzenete:

******!!!Figyelmeztetés!!!******

Alcatel One Touch 991 Play készüléked erősen vírusfertőzőtt!

(4) RENDSZERHIBA található az Androidodon


Kövesd az utasításokat,hogy megjavítsd a telefont. Ne csukd be az ablakot.


**Kilépés csak saját felelősségre** "


Ezt az oldalt néztem mikor csak úgy megjelent:

zene.slagerlistak.hu/radios-top-40-jatszasi-lista


A telefonomat tavaly előtt karácsonykor kaptam. mostanában(kb. egy hete) elvittük szervizbe felgyorsítani,mert már annyira lassú volt hogy a facebookot is 5-10 perc alatt töltötte be.

Eddig semmi probléma nem volt a telefonommal. Arra gondoltunk, hogy a szervizben rakhattak rá vírust.


Előre köszönöm a válaszokat



2014. okt. 8. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem csak reklám. Van ilyen, hasonlóval már találkoztam más kérdésekben is. Nem hiszem hogy vírusos, de töltsed le a google play-ről a CM security-t, vagy az Avast mobile security-t! Nagyon jó antivírus mind a kettő, ha vírusos a telefonod ezek megtalálják. (a cm security annyival jobb hogy az figyeli a telefonod biztonsági réseit, és megakadályozza a rést kihasználó vírusok támadását is) Itt vannak:

[link]

[link]

2014. okt. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

csak az ok-t kínálja fel választási lehetőségnek. akkor most okézzam le vagy simán lépjek ki belőle?

amúgy köszi a választ !

2014. okt. 8. 17:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem zárd be, utána meg telepítsd valamelyik antivírus szoftvert és futtass egy rendszervizsgálatot
2014. okt. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindkét választ :) végülis telepítettem a cm-et és magától eltűnt az ablak
2014. okt. 8. 19:56
 5/6 anonim ***** válasza:
nincs mit :)
2014. okt. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs víruskereső a telón, eleve nincs, ami vírust találjon, vagyis ha valami kiírja, hogy vírusos, az csak kamu lehet.


Egyébként ne tegyél fel vírusirtót telóra, teljesen felesleges, és csak zabálja az erőforrást.

Olvasd el ezt a cikket:


[link]

2014. okt. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!